KOMENTÁŘ: Šaría a Islámský stát v Belgii? Hnutí ISLÁM mířící k volbám o to zabojuje. Držím palec

V podzimních belgických komunálních volbách bude kandidovat hnutí ISLÁM, které prosazuje zavedení islámského práva šaría a jehož cílem je stoprocentní islámský stát. Nejde o Českou sodu ani Monty Python, ale o tragickou realitu západního světa 21. století. Belgičtí voliči tak mohou podpořit (a časem se těšit na) sňatky a sex s nezletilými, mnohoženství nebo potírání práv a kamenování žen či homosexuálů. To bude ten krásný nový sluníčkový svět?
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Nějak mi tato informace uveřejněná na iDnes sice nesedí s propagandistickým seriálem „Muslimové v Česku“, shodou okolností téhož vydavatelství, v rámci něhož redaktoři, akademičtí „experti“ a mediální muslimské hvězdy bagatelizují rozpínavost a nepřizpůsobivost islámu a muslimů… Ale což, my zaprdění, xenofobní Čecháčci tomu asi nemůžeme dobře porozumět. Nejdeme s dobou a brzdíme pokrok (směrem zpátky).

Hnutí ISLÁM (ISLAM Mouvement Politique Belge) uvádí, že ISLAM v jeho názvu je akronymem počátečních písmen slov integrita, solidarita, svoboda (liberté), autenticita a morálka. Logo hnutí zobrazuje na zeleném pozadí bílým písmem pouze slovo ISLAM.

Na takovou orwellovinu (možná spíše orwellvolovinu) musel mít člověk skutečně fištróna.  Islám a svoboda? Nějak ji tam nevidím zevnitř ani zvenčí...

Ženy v Dánsku protestující proti zákazu zahalování na veřejnosti

KOMENTÁŘ: Dánky protestují za nikáb. A za měsíc Dánové za mnohoženství, sňatky s nezletilými a kamenování?

Přesun Islámského státu z blízkého východu do Belgie? Proč ne

„Naším cílem je stoprocentní islámský stát. I když nechceme například nařizovat povinné nošení muslimských šátků,“ citoval belgický web Het Laatste Nieuws radního Redouana Ahrouche zvoleného za Anderlecht. Tento cíl podle něj má být dosažen „v souladu s belgickou ústavou“.

Vážně by mě zajímalo, jak je možné skloubit stoprocentní islámský stát s právem šaría s belgickou ústavou… Napadá mě třeba džihád, samozřejmě džihád srdce, o němž nám „experti“ na iDnes povídali. Prostě se srdcem na dlani přesvědčí Hnutí ISLÁM zbylý, časem menšinový, belgický národ o nezbytnosti práva šaría.

Jedním z bodů aktuálního programu Hnutí ISLÁM je segregace žen a mužů v městské hromadné dopravě. „Děláme to na přání žen, které v MHD obtěžují nevzdělaní lidé, až bych řekl úchylové,“ sdělil pro web Euronews předseda strany Abdelhay Bakkali Tahiri. Z dalších bodů pak například povinnost škol podávat jídlo připravené jako halal a volnost zahalovat si tělo a hlavu podle náboženských pravidel.

Všechno krásné a vzletné myšlenky. Jen bych na místě předsedy Tahiriho nepálil tak ostře do vlastních řad. Úchylové? Ale ne. To jsou jenom trošku deprimovaní, jinak vděční, inženýři a lékaři.

Už se zase těšíme na šaríu, copak nám letos nadělí!

reklama

reklama