KOMENTÁŘ: Šaría a Islámský stát v Belgii? Hnutí ISLÁM mířící k volbám o to zabojuje. Držím palec

V podzimních belgických komunálních volbách bude kandidovat hnutí ISLÁM, které prosazuje zavedení islámského práva šaría a jehož cílem je stoprocentní islámský stát. Nejde o Českou sodu ani Monty Python, ale o tragickou realitu západního světa 21. století. Belgičtí voliči tak mohou podpořit (a časem se těšit na) sňatky a sex s nezletilými, mnohoženství nebo potírání práv a kamenování žen či homosexuálů. To bude ten krásný nový sluníčkový svět?
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nějak mi tato informace uveřejněná na iDnes sice nesedí s propagandistickým seriálem „Muslimové v Česku“, shodou okolností téhož vydavatelství, v rámci něhož redaktoři, akademičtí „experti“ a mediální muslimské hvězdy bagatelizují rozpínavost a nepřizpůsobivost islámu a muslimů… Ale což, my zaprdění, xenofobní Čecháčci tomu asi nemůžeme dobře porozumět. Nejdeme s dobou a brzdíme pokrok (směrem zpátky).

Hnutí ISLÁM (ISLAM Mouvement Politique Belge) uvádí, že ISLAM v jeho názvu je akronymem počátečních písmen slov integrita, solidarita, svoboda (liberté), autenticita a morálka. Logo hnutí zobrazuje na zeleném pozadí bílým písmem pouze slovo ISLAM.

Na takovou orwellovinu (možná spíše orwellvolovinu) musel mít člověk skutečně fištróna.  Islám a svoboda? Nějak ji tam nevidím zevnitř ani zvenčí...

Ženy v Dánsku protestující proti zákazu zahalování na veřejnosti

KOMENTÁŘ: Dánky protestují za nikáb. A za měsíc Dánové za mnohoženství, sňatky s nezletilými a kamenování?

Přesun Islámského státu z blízkého východu do Belgie? Proč ne

„Naším cílem je stoprocentní islámský stát. I když nechceme například nařizovat povinné nošení muslimských šátků,“ citoval belgický web Het Laatste Nieuws radního Redouana Ahrouche zvoleného za Anderlecht. Tento cíl podle něj má být dosažen „v souladu s belgickou ústavou“.

Vážně by mě zajímalo, jak je možné skloubit stoprocentní islámský stát s právem šaría s belgickou ústavou… Napadá mě třeba džihád, samozřejmě džihád srdce, o němž nám „experti“ na iDnes povídali. Prostě se srdcem na dlani přesvědčí Hnutí ISLÁM zbylý, časem menšinový, belgický národ o nezbytnosti práva šaría.

Jedním z bodů aktuálního programu Hnutí ISLÁM je segregace žen a mužů v městské hromadné dopravě. „Děláme to na přání žen, které v MHD obtěžují nevzdělaní lidé, až bych řekl úchylové,“ sdělil pro web Euronews předseda strany Abdelhay Bakkali Tahiri. Z dalších bodů pak například povinnost škol podávat jídlo připravené jako halal a volnost zahalovat si tělo a hlavu podle náboženských pravidel.

Všechno krásné a vzletné myšlenky. Jen bych na místě předsedy Tahiriho nepálil tak ostře do vlastních řad. Úchylové? Ale ne. To jsou jenom trošku deprimovaní, jinak vděční, inženýři a lékaři.

Už se zase těšíme na šaríu, copak nám letos nadělí!

Reklama
Reklama