KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Rusko je větší hrozba než radikální islám, říká britský generál. No jo, ruští hackeři a Máša a medvěd

Vůbec ze všeho nejhorší jsou trpaslíci, vlastně Rusové a jejich hackeři. Ty potvory vám vlezou všude. I do volebních uren. A nejjedovatějším jedem na světě vám otráví domácí mazlíčky. A ještě vám do vysílání prodají propagandistickou pohádku Máša a medvěd. Rusko podle velitele britské armády generála Marka Carleton-Smithe představuje „nesporně daleko větší hrozbu“ pro bezpečnost Velké Británie a jejích spojenců než radikální islamistické skupiny jako Al-Káida či Islámský stát.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jeho slova z rozhovoru pro list The Daily Telegraph citoval server iDnes. Zatímco islamistická hrozba se prý zmenšila, ruskou hrozbu nelze opomíjet. „Rusko se systematicky snaží vyhledávat a využívat zranitelné slabiny Západu, zejména v některých netradičních oblastech jako je počítačová bezpečnost, vesmír či podmořský boj.“

Muž na svém místě, protiruský až na kost, tak jistě

Tak myslím, že britská armáda má nad sebou správného protirusky uvědomělého muže, pro něhož je islám (ok, radikální islám) zřejmě jen takovou virózou. A největší hrozbou je nepřekvapivě Rusko, jehož hackeři sice ovlivňují volby v zemích s nejzkušenějšími a nejrozšířenějšími sítěmi tajných služeb, ale místo zavraždění postaršího dvojitého agenta, navíc nejjedovatějším jedem na světě se jim povede pouze přiotrávit pár domácích mazlíčků (kteří jsou následně utraceni).

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Britští zpravodajci mají ve vedení málo etnických menšin. Možná proto tak fušují Skripala!

Sice jsem si silně vědom smrtelného nebezpečí ruských dezinformačních serverů a trollů, jež jsou smrtonosnější než dotek smrti Barta Simpsona, nicméně myslím, že v porovnání s postupnou mírumilovnou invazí (zatím povětšinou beze zbraní) vyznavačů „náboženství míru“ je několik (povětšinou potenciálních a ničím nepotvrzených) ruských hackerů heřmánkovým čajem.

Stačí pohled na západ a člověk začíná chápat

A nemusíme se bavit jenom o tzv. radikálním islámu, on i ten neradikální je dosti nepřizpůsobivý a invazivní. Na to nemusí být člověk žádný Einstein nebo islamolog. Stačí se jen podívat k našim západním sousedům.

Tento článek najdete v těchto speciálech
Reklama
Reklama