KOMENTÁŘ: Zastaví Vinohradskou i kvůli Pepovi z Horní Dolní, nebo jsme si rovnější a rovní?

Kvůli pohřbu Jana Kočky mladšího ze známé podnikatelské rodiny Kočků, byla dnes (v pátek) v Praze během dopravní špičky kvůli pohřebnímu průvodu po určitou dobu omezena část frekventované Vinohradské ulice. Nevím o Janu Kočkovi nic. Upřímnou soustrast pozůstalým a jemu klid. Ale povolí tohle Policie ČR, dopravní podnik a magistrát i napříště během páteční špičky i „běžnému“ smrtelníkovi?
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Doplním, že mladý Kočka podle dostupných informací vjel na dálnici D11 do protisměru a způsobil nehodu, při níž kromě něj zahynul další člověk. Chyby se stávají („shit happens“), ale méně pompy by možná v tomto případě nebylo úplně na škodu. I v souvislosti s respektem k druhé oběti jeho pochybení.

Budeme snad takhle pozastavovat Vinohradskou všem pozůstalým, kteří se budou chtít se svými blízkými rozloučit trochu okázaleji (a budou na to mít)? Nebo alespoň jeden takový pohřeb týdně či měsíčně?

Organizátoři mají zákonem dané podklady

„Pochod projednala Policie ČR i dopravní podnik, kteří k němu udělili kladné stanovisko. Organizátoři tak mají zákonem dané podklady a magistrát nemá důvod jim průvod zakázat,“ citoval mluvčího magistrátu Vít Hofman server Novinky.

„Chápu, že osoba pana Kočky může být pro někoho kontroverzní. Je to ale klasický úřední postup,“ dodal ještě Hofman podle serveru iDnes.

Okej. Klasický úřední postup…  Určitě to nemělo společného nic s ničím. Žádné konexe, žádné známosti nebo kdovíco dalšího. Předpokládám tedy, že tento „klasický úřední postup“ včetně souhlasů Policie ČR a dopravního podniku bude platit, až budou takhle pozůstalí chtít během páteční špičky uctít průvodem třeba Jardu z Horní Dolní. Nebo? Nebo jsme si stále a napořád rovnější a rovní?

Pro všechny případy: záměrem komentáře není okopávání Kočkových, jejichž rozhodnutí o posledním rozloučení dokážu pochopit, ale šťouchnutí do těch, kteří zábor v tuto dobu na takovém místě povolili.

reklama

reklama