Tátové na tahu očima špičkového psychologa

V neděli ve 20.15 se na obrazovky chystají Tátové na tahu, nový seriál televize Prima. Jaké to je, když se v rodině obrátí role a péči o děti a domácnost převezmou otcové? Zeptali jsme se za vás renomovaného klinického psychologa Radka Ptáčka.
doc. Radek Ptáček, klinický psycholog
doc. Radek Ptáček, klinický psycholog
archiv FTV Prima /Tátové na tahu

Nový seriál Tátové na tahu přinese na obrazovky zcela jiný pohled na výchovu dětí a péči o chod domácnosti. Čtyři tátové, kdy každý je úplně jiný, předvedou, co umí. A že když chlapi dělají dělají totéž co ženy, není to vždy totéž. Dopravit děti do školy ještě před tím, než jim skončí vyučování. Nezapomenout se po rozvodu vystěhovat z bytu. Nebo zajít na nákup a místo piva koupit sunar. Výchova je teď v jejich podání dobrodružnější. Ale tento, pro někoho čistě ženský svět, naše tatínky baví.

Názor odborníka na „táty na tahu“

Střídavá péče, tátové na mateřské, obrácené role v rodinách – to vše jsou témata, která nyní ve společnosti velmi rezonují. Obrátili jsme se proto na klinického psychologa Radka Ptáčka a požádali ho jeho názor coby předního odborníka na tuto problematiku. Podívejte se na rozhovor.

Tátové na tahu (2): Rozdělení rolí v rodině z pohledu psychologa
Tátové na tahu: Rozdělení rolí v rodině z pohledu psychologa

První díl seriálu Tátové na tahu na Primě již tuto neděli 9. 9. ve 20.15! Seriál Tátové na tahu můžete sledovat i online.

reklama