Prima o Vánocích 2020 naděluje filmové hity i oblíbené české pohádky

České pohádky i filmové hity pro celou rodinu si s televizí Prima můžete užívat až do konce roku. Z pestré programové nabídky si napříč našimi kanály vybere každý. Malí i velcí diváci se mohou těšit nejen na klasiky (před)vánoční televizní scény, jakými jsou pohádky Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty nebo Jak se budí princezny, ale i na premiérové zahraniční filmové trháky. Užijte si Prima Vánoce i Silvestra 2020.
Vánoce na Primě.
Vánoce na Primě.

reklama

V čase vánočním nabídne Prima klasické pohádky, jakými jsou Pyšná princezna (23. prosince)

Pyšná princezna.

Tajemství pohádky Pyšná princezna – Vyvolala skandál, který neměl tehdy obdoby

Na Štědrý den si u obrazovek Primy přijdou na své všechny generace. Ráno začne animovanou českou pohádkou Kozí příběh, na kterou naváže československý černobílý klasický snímek Lízino štěstí. Před polednem opět přijde ke slovu program pro děti s animovaným filmem Trollové. Odpoledne zahájí další z filmů pro pamětníky – Provdám svou ženu, na který naváže tři roky stará komedie Táta je doma 2. 

S českou pohádkou s Marthou Issovou Sedmero krkavců vysíláme 24. prosince v 17.55 na Primě.

Pohádkovou sváteční atmosféru navodí s Primou i Sedmero krkavců. Další krásná česká pohádka.

Sedmero krkavců Alice Nellis je veselá pohádka s lehce hororovým natáčením

V hlavním vysílacím čase se jistě diváci podiví, jak jsme mohli zapomenout doma Kevina v oblíbeném filmu Sám doma.

Sám doma už 30 let a stále nepřestává bavit! Rozveselte štědrovečerní nadílku tou největší klasikou ve 20.15 na Primě.

Netypické vánoce

Kevin je Sám doma aneb Zab to dítě v Prima kultovce na Štědrý večer

Štědrým dnem sváteční atmosféra určitě nekončí. Hned 26. prosince si můžete udělat hezký večer s filmovou pohádkou S čerty nejsou žerty.

S čerty nejsou žerty v československé pohádce z roku 1984.

Je to rebel! Znáte nejlepší hlášky z legendární české pohádky S čerty nejsou žerty?

Jak se budí princezny se ukáže 27. prosince:

Jak se budí princezny

6 zajímavostí pohádky Jak se budí princezny. Věděli jste, že Jan Hrušínský hrál s nohou v sádře?

Pohádková klasika Princ a Večernice  je pro vás připravena na 28. prosince:

Princ a Večernice

Princ a Večernice. Kam zmizel Velen, jeden z nejslavnějších princů vůbec?

Těšit se můžete i na celou řadu zahraničních filmů. Na Štědrý večer ukážou trochu netradiční pojetí svátků Matky na tahu o Vánocích a pobaví i završení večera v britské komedii Dávám tomu rok.

První svátek vánoční představí Lucii Vondráčkovou v komedii Dokonalý polibek a o den později po desáté večerní přijdou Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. Závěr prosince pak nabídne hvězdně obsazenou komedii Dámský klub, zábavný film o pěstounské péči Najednou jsme rodina nebo detektivku Agatha Christie a podstata vraždy.

Silvestr 2020 na Primě

Oslavy přicházejícího nového roku se na Silvestra ponesou většinu dne v českém duchu. Ráno začne filmem Oldřicha Lipského Cirkus v cirkuse, na který navážou Tři chlapi na cestách a oblíbená pohádka Princ a Večernice. Den bude pokračovat snímkem Král králů, nesmrtelnou Nocí na Karlštejně a jedinou zahraniční vložkou dne – komedií Milionový závod. Prime time odstartuje Silvestrovský Dědek následovaný Silvestrovskou Partičkou, a Českým mejdanem s Impulsem. Po půlnoci pobaví česká komedie Vrať se do hrobu a Komici s. r. o. The Tour.

Stejně jako v minulých letech odvysílá televize Prima charitativní koncert pro Kapku naděje, a to 20. prosince ve 20.15. Letošní jubilejní ročník, kdy Kapka naděje slaví 20 let od založení, bude netradiční a diváci se mají na co těšit. 

Vánoce a konec roku na Prima COOL

Pestrý program je na prosinec připraven i na tematických kanálech skupiny Prima. Prima COOL nabídne akční Vánoce s filmy Malý velký bojovník, Odpočet do katastrofy nebo Sejmi prezidenta. Premiérově pak uvede snímky Torpédo U235, Válka o planetu opic nebo Psí ostrov. Vánoční program Prima MAX přinese na obrazovky mix nejrůznějších filmových žánrů, od oblíbených českých komedií přes nestárnoucí dramata, až po romantické příběhy. Ani o Vánocích nebude zahálet zločin na Prima KRIMI, kde se diváci mohou těšit na premiérovou řadu Zločinů z vřesovišť i návrat Rebecky Martinsson.

Prima LOVE stále plná lásky

Nejzamilovanější český kanál Prima LOVE si pro své divačky připravil k Vánocům dárek v podobě návratu oblíbené turecké telenovely Zasněná láska (Erkenci Kus). Na charismatické herce Cana Yamana a Demet Özdemirovou se v hlavních rolích mohou těšit každé odpoledne hned ve dvou dílech seriálu. Již na začátku prosince se pak ve vysílání opět objeví seriál Trpké víno, zabývající se soubojem mezi dvěma vinařskými rodinami ve Španělsku.

Prima COOL

COOL svátky budou nabité akcí! Snímek Malý velký bojovník odstartuje na Štědrý den vánoční dobrodružství v Číně. O den později, na první svátek vánoční, se diváci přesunou do USA, kde ukradená seizmická bomba rozpoutá peklo ve filmu Odpočet do katastrofy. A třetí zastávka, na druhý svátek vánoční, bude v Laponsku, kam dopadne sestřelené letadlo Air Force One v dramatu Sejmi prezidenta.

Na poslední den v roce nasadí Prima COOL silný kalibr v podobě Arnolda Schwarzeneggera coby Ničitele Conana a s prvním lednovým večerem diváci odhalí tajemství Vikingů ve filmu Ragnarok. Za pozornost stojí také premiéra animovaného filmu pro dospělé Psí ostrov, ve kterém dojde z důvodů masivní psí chřipky k vyhoštění všech toulavých a domácích psů do karantény na nedaleký ostrov se skládkou odpadků. Diváci by si rozhodně neměli nechat ujít ani předvánoční premiéry filmů Válka o planetu opic a Torpédo U235.

Prima MAX

Vánoční program Prima MAX přinese na obrazovky mix nejrůznějších filmových žánrů, od oblíbených českých komedií přes nestárnoucí dramata, až po romantické příběhy. Štědrý večer bude ve znamení komediální sci-fi Zítra vstanu a opařím se čajem, první svátek vánoční nabídne sportovní drama Rocky a druhý svátek vánoční romantiku s Jackem Nicholsonem Lepší už to nebude. Pro silvestrovský večer je připravena komedie Vrať se do hrobu s Milanem Šteindlerem v hlavní roli a na Nový rok bude excelovat Robert Redford v dramatu Brubaker coby nový ředitel státní věznice.

Prima KRIMI

Zločin nezahálí ani ve svátečním čase, proto si Prima KRIMI pro diváky v prosinci připravila premiérovou řadu seriálu Zločiny z vřesovišť s vynikající Brendou Blethynovou v hlavní roli vyšetřovatelky Very Stanhopeové. Na obrazovky se vrátí i pravá mrazivá severská krimi, která diváky spolu s hlavní hrdinkou stejnojmenného seriálu Rebecka Martinsson přenese do divokých lesů a hlubokých mrazů za polárním kruhem.

Právnička Rebecka Martinsson řeší případy vražd.

Návrat severské krimi. Právnička Rebecka Martinsson pomáhá řešit tajuplné brutální vraždy

Prima ZOOM

Prima ZOOM opět nabídne divákům v prosinci tematický dokument Kapří monstra III. Třetí pokračování oblíbeného seriálu se znovu věnuje rybolovu a neúnavné snaze ulovit nejtajuplnější a nejsilnější kapry z různých koutů světa. Správnou zimní atmosféru navodí i Příběh malého tučňáka připravujícího se na svou první cestu k moři v dokumentu Putování tučňáků: Volání oceánu. Na diváky čeká i zajímavý dokument Bláznivý svět veverek, fascinující čtyřdílná mini série Dynastie, odhalující zákulisí nejmocnějších a nejzajímavějších rodin světa, nebo též čtyřdílná Skrytá tvář superhrdinů, která diváky zavede do světa skutečných superhrdinů. Cestování po hradech a zámcích z pohodlí domova umožní všem milovníkům historie Tajemství zámku Chambord a série Divoké hrady. 

CNN Prima NEWS

Svátečně laděné vysílání bude na Vánoce a Silvestra mít i zpravodajská stanice CNN Prima NEWS. Pohádky v něm ale v tomto případě samozřejmě figurovat nebudou. Diváci se kromě aktuálního a přehledného zpravodajství můžou těšit na speciální souhrnné pořady, které nabídnou mimo jiné ty nejzásadnější okamžiky uplynulého roku. Na Štědrý den CNN Prima NEWS odvysílá mimořádný Showtime vánoční magazín. Hodinový speciál se zaměří nejen na to, jak Vánoce prožívají slavní, ale i na nejzásadnější veselé i chmurné okamžiky uplynulého roku, na které se bude vzpomínat. Důležité sportovní okamžiky zmíní SPORT VÁNOČNÍ MAGAZÍN.

Na Silvestra pak CNN Prima NEWS chystá večerní Silvestrovský speciál. Rok 2020 byl po všech stránkách mimořádný. Jak moc naše životy změnila pandemie? Co bychom si měli zapamatovat a co nás může čekat v roce 2021? To všechno nabídne speciální vysílání s mnoha hosty, souhrnnými reportážemi a živými vstupy z oslav z Česka i celého světa díky reportérům CNN International.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!