CNN Prima News Alternativa pro Německo

Alternativa pro Německo

Výpis příspěvků ke štítku „Alternativa pro Německo“

Okamura o kauze Majerové: Nemůžu za to, co dělají jiní. Nestyďte se za ni, rýpla si Pekarová

Přece nemůžu za to, co dělají poslanci jiných politických stran, hájil se předseda hnutí SPD Tomio Okamura v Partii Terezie Tománkové. Reagoval tím mimo jiné na kritiku, že šéfka Trikolory Zuzana Majerová Zahradníková poskytla rozhovor proruskému webu. Podle něj šéfka mimoparlamentní strany neudělala nic špatného. „Chapadlo Kremlu dosáhlo na vaši kandidátku. Je to váš koaliční partner, tak se za ně nestyďte. Kandidujete spolu,“ připomněla předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) skutečnost, že SPD a Trikolora usilují o mandáty v Evropském parlamentu společně.

Bystroňovo vysvětlení nepřesvědčilo. Příliš okatě cestoval do Ruska či Běloruska, píší média

Vedení Alternativy pro Německo (AfD) není podle informací deníku Bild spokojeno s vyjádřením svého poslance a dvojky na stranické kandidátce pro volby do Evropského parlamentu Petra Bystroně k podezřením z braní úplatků. Bystroň ve čtvrtek v dopise spolupředsedům strany Alici Weidelové a Tinu Chrupallovi odmítl, že by od proruské zpravodajské platformy Voice of Europe či od Rusů dostával peníze.

Od Rusů jsem nebral úplatky, odmítl Bystroň z AfD nařčení. Kauzu chce osobně vysvětlit

Poslanec Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň v dopise adresovaném vedení strany odmítl podezření, že od Rusů přijímal úplatky. Informovala o tom agentura DPA, která má dopis k dispozici. Bystroňovo prohlášení přijala AfD ve čtvrtek odpoledne. Bystroň už dříve řekl, že chce straně celou kauzu osobně vysvětlit po velikonočních prázdninách. Příležitost k tomu bude mít příští pondělí na schůzce vedení AfD. Podle Bystroně také není náhoda, že kampaň vůči němu začala v ČR. Chce, aby AfD požádala BIS o zveřejnění nahrávek. S kampaní pro eurovolby přestat nechce.

Němci vytáhli do boje s krajní pravicí. Ohnutí demokracie se může vládním stranám vymstít

Demokratické strany v Německu čelí zásadní otázce – jak daleko by měla demokracie zajít při omezování strany, která ji podle mnohých chce podkopat? Řeč je o krajně pravicovém politickém subjektu Alternativa pro Německo (AfD), který je u našich západních sousedů podle předvolebních průzkumů druhou nejsilnější stranou. Zpravodajské služby zároveň oznámily, že AfD vyšetřují kvůli podezření z ohrožení demokracie. Mainstreamové strany se proto snaží najít způsob, jak AfD omezit, ale ne natolik, aby se jim to vymstilo.

Němci se bouří proti deportacím migrantů. Do ulic vytáhly protestovat desetitisíce lidí

V německých městech na protest proti pravicově populistické Alternativě pro Německo (AfD) vyšly v sobotu do ulic desítky tisíc lidí. Západoněmecký Frankfurt nad Mohanem hlásí 35 tisíc demonstrantů, další protesty se konají mimo jiné v Hannoveru, Erfurtu či Limburgu. Odpor části veřejnosti vyvolal plán na deportace milionů přistěhovalců, o kterém podle investigativní skupiny Correctiv zástupci AfD a dalších krajně pravicových sdružení loni tajně jednali. I přes vlnu protestů zůstává AfD v průzkumech veřejného mínění po konzervativní unii CDU/CSU druhou největší politickou silou v zemi.

Politické zemětřesení v Německu? Průzkum jasně favorizuje AfD, někde by mohla vládnout i sama

Německo zřejmě čeká politické zemětřesení. Na podzim letošního roku se konají volby ve třech spolkových zemích, a to v Sasku a Durynsku (1. září) a Braniborsku (22. září). Vítězem voleb by se měla podle průzkumů stát Alternativa pro Německo (AfD). Její náskok před ostatními stranami je tak razantní, že například v Sasku by mohla vládnout bez koaličních partnerů, píše list Sächsische Zeitung s odkazem na průzkum společnosti Civey.

Němci odložili odstavení tří jaderných elektráren. Ale pouze na pár měsíců

Poslední tři německé jaderné elektrárny mohou fungovat až do 15. dubna 2023, nebudou tak trvale odstaveny ke konci letošního roku, jak Německo původně plánovalo. V pátek to schválili poslanci Spolkového sněmu. Zákonodárci tak podpořili rozhodnutí vlády sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze odložit kvůli energetické krizi trvalé zastavení výroby elektřiny z jádra.