CNN Prima News daňové přiznání

daňové přiznání

Výpis příspěvků ke štítku „daňové přiznání“

Daňové přiznání za rok 2023: Týká se i důchodců a studentů. Na co si dát pozor?

Podání daňového přiznání se netýká jen zaměstnanců nebo osob samostatně výdělečně činných. Letos se s vyplňováním růžového formuláře setkají i někteří studenti nebo důchodci. Senioři daňové přiznání budou muset podat například při vyšších přivýdělcích nebo kvůli příjmu z nájmu. Na co si mají dát obě skupiny pozor a co se pro ně bude měnit od příštího roku?

Finanční úřady prodlužují pracovní dobu. Zbývá poslední týden pro podání daní v papírové podobě

Pro podání daňového přiznání v papírové podobě zbývá poslední týden. Finanční úřady proto od pondělka prodlužují úřední hodiny. Finanční správa také upozorňuje na možnost podání přiznání elektronicky, v takovém případě je termín o měsíc delší. Kdo podává přiznání prostřednictvím daňového poradce, má čas do července.

Boj s růžovým formulářem se blíží. Na jaké lhůty a novinky v daňovém přiznání si dát pozor?

Řadu lidí čeká letos neoblíbené odevzdání daňového přiznání. Každoroční boj s formuláři je často doprovázen změnami. Jednou z hlavních je, že od 1. ledna 2023 budou podávat osoby samostatně výdělečně činné daňové přiznání elektronicky přes datovou schránku. S jakými dalšími změnami se počítá a kdy jsou ty nejdůležitější lhůty pro odevzdání?

Termíny zůstávají, daňové přiznání ale elektronicky nepodáte. Nefér, shodují se odborníci

Kdo chce a potřebuje podat daňové přiznání elektronicky, nemůže. Růžových papírových formulářů se jen tak nezbavíme. Jejich elektronická varianta měla být k dispozici od začátku roku, zatím ale není dostupná. A lidé se jí nedočkají ještě několik týdnů, finanční správa totiž elektronický formulář aktualizuje. Podle daňových poradců stát nejedná férově. Od některých lidí totiž vyžaduje pod hrozbou pokuty jen elektronickou komunikaci. Jedná se například o advokáty.

Otázky a odpovědi ohledně paušální daně. Na co se živnostníci musí připravit v roce 2022

Desítky tisíc živnostníků v Česku již využívá paušální daň, která jim uleví od papírování kolem povinných odvodů a v řadě případů také ušetří až desetitisíce korun. Aktuálně se mohou nový žadatelé hlásit ke vstupu do paušálního režimu. Co však čeká ty, kteří paušální daň již využívají a chtějí nadále pokračovat? Minimálně se zvýší měsíční částka o 525 korun. Jaké jsou odpovědi na nejčastější otázky ohledně paušální daně?