CNN Prima News The Economist

The Economist

Výpis příspěvků ke štítku „The Economist“

Existuje život po Putinovi? Ruské elity ho mají dost, tvrdí odborníci a jmenovali nástupce

Vladimir Putin se nachází v situaci, v jaké se za celých 23 let svého panování neocitl. Přestože se podle oficiálních průzkumů těší oblibě drtivé většiny ruských občanů, jeho popularita je ve skutečnosti mnohem nižší. A dokonce se o něm začíná nepěkně hovořit i mezi příslušníky ruských elit, které vládce Kremlu až do vojenského přepadení Ukrajiny takřka bezmezně podporovaly.

Obránci zvířat bojují proti rychlokuřatům. Za uši dostal i Jágr s Babišem

Obránci zvířat z organizace OBRAZ natočili pokračování tehdejší vtipné reklamy na „kuřecí křídlo“, ve které vystupoval hvězdný hokejista Jaromír Jágr spolu s majitelem firmy Andrejem Babišem. „Jak to bylo s kuřetem z televizní reklamy, co si chtělo zahrát s Jardou Jágrem na křídle? Zákulisní video z natáčení odhaluje šokující pravdu,“ píše OBRAZ k příspěvku. Video „za zákulisí“ má ukázat smutný život rychlokuřat, které neunesou vlastní nohy a má tak podpořit celou kampaň proti špatným životním podmínkám ve velkochovech.

Je za diktátorů líp? Studie ukazuje, jak tyrani lidem lžou o jejich životní úrovni

Zlatí komunisti, za nich měli všichni práci a mohli si dovolit byt. Takto nostalgicky někdy Češi hodnotí éru před listopadem 1989. Nemusí jít nutně o ztrátu paměti v tom, jak nízkou životní úroveň státy někdejšího sovětského bloku měly. Totalitní režimy totiž o ekonomické prosperitě jimi ovládaných zemí lžou. A tím víc, čím utuženější zřízení tyto země mají.

Uhelné elektrárny mají „krev na komínech“. Zabijí 820krát více lidí než atomové reaktory

Není žádnou novinkou, že jaderná energie patří mezi čisté zdroje. Zároveň jsou druhým nejbezpečnějším způsobem, jak získávat elektřinu. Předčí ji pouze elektrárny fotovoltaické. Pokud bychom ale zkombinovali objem emisí skleníkových plynů s bezpečností provozu, atomové elektrárny jsou pro lidstvo nejlepší volbou, vyplývá to z analýzy časopisu The Economist.

Když nohy neunesou vlastní tělo: Utrpení rychlokuřat mohou pomoct ukončit řetězce

Kuřata, která stěží unesou vlastní nohy a pod náporem mohutných těl se jim lámou kosti. Často umírají hladem či žízní. Takhle to podle záběrů ze tří českých farem, zveřejněných na sociálních sítích spolku OBRAZ – Obránci zvířat, vypadá v standardních českých chovech kuřat na maso. Obránci zvířat v nové kampani Rychlokuřata upozorňují na utrpení kuřat, která se vlivem šlechtění zvětšila za posledních 50 let čtyřnásobně. OBRAZ vyzývá supermarkety a další firmy, aby přestaly prodávat maso z přešlechtěných kuřat.

Vakcíny zachránily během prvního roku až 20 milionů životů, ukazuje britská studie

Pokud by se většina světové populace neproočkovala, zemřelo by pravděpodobně s covidem dalších 19 až 20 milionů lidí, což je zhruba o 170 % více. Hovoří o tom studie vědců z londýnské Imperial College. Izraelští vědci se zase zabývali výsledky čtvrté dávky očkování proti nemoci covid. Podle nich ochránila tato dávka před smrtí až 72 % seniorů. Data porovnávali v domovech pro seniory, kde se očkovalo jen třemi dávkami, oproti těm, kde došlo na čtvrtou.

Sledujte Hlavní zprávy: Kuře se za 50 let čtyřikrát zvětšilo. Co vlastně jíme?

Co to vlastně jíme? Takovou otázku si můžeme pokládat po zjištění, že velikost kuřat se za 50 let zvětšila čtyřikrát. Chovatelé se brání, že žádné hormony nepoužívají, naopak se prý zlepšila kvalita krmných směsí. Výživoví poradci by to ale s konzumací kuřecího masa nepřeháněli. Nejen to bude téma pátečních Hlavních zpráv, které můžete sledovat od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.