CNN Prima News Grand Slam

Grand Slam

Výpis příspěvků ke štítku „Grand Slam“

Djokovič se stal nejlepším tenistou historie. Po triumfu v Paříži mu hned gratuloval i Nadal

Srbský tenista Novak Djokovič vyhrál potřetí v kariéře Roland Garros a získal rekordní 23. grandslamový titul. V historických tabulkách se nedělním triumfem odpoutal od Rafaela Nadala, který kvůli zranění prvenství neobhajoval. Ve finále porazil 7:6, 6:3, 7:5 Nora Caspera Ruuda, jenž na pařížské antuce zůstal podruhé za sebou těsně pod vrcholem.

Krpálek na další zlato nedosáhl. Po třetím trestu v nastavení skončil na mistrovství druhý

Judista Lukáš Krpálek má světové stříbro. Dvojnásobný olympijský vítěz na třetí světový titul nedosáhl. Ve finále kategorie do 100 kilogramů podlehl Armanu Adamjanovi, který mohl na šampionátu startovat díky nedávnému rozhodnutí mezinárodní federace IJF povolit vybraným ruským judistům účast v neutrálních barvách. Český sportovec dotáhl duel do prodloužení, ale pak dostal třetí napomenutí a prohrál.

Senzační výhra. Krejčíková se Siniakovou ovládly US Open a slaví kariérní Grand Slam

Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková triumfovaly ve čtyřhře na US Open a zkompletovaly grandslamovou sbírku úspěchů. Olympijské vítězky z Tokia otočily na betonových dvorcích v New Yorku finále proti domácímu páru Caty McNallyová, Taylor Townsendová a za více než dvě hodiny vyhrály 3:6, 7:5, 6:1. Po dvou titulech ve Wimbledonu, French Open a letošnímu vítězství na Australian Open získaly čtvrtou odlišnou trofej z turnajů velké čtyřky.