Herci seriálu Temný Kraj: Lukáš Vaculík a jeho mordparta jako odborníci na sériové vraždy

V nejoblíbenější kriminální minisérii z produkce Primy s názvem Temný Kraj se můžete těšit na celou řadu slavných hereckých jmen. Seznamte se s charakteristikami jejich postav. Lukáš Vaculík jako odborník na sériové vraždy Petr Kraj na Primě!
Kriminální minisérie z českého venkova Temný Kraj v neděli ve 20.15 na Primě.
Kriminální minisérie z českého venkova Temný Kraj v neděli ve 20.15 na Primě.
archiv FTV Prima

reklama

Těšte se na odborníka na sériové vraždy Petra Kraje, který se ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování šesti případů sériových vražd.

V nich ožívá stejně temné zlo jako ze starých pověstí a strašidelných legend.

První díl seriálu Temný Kraj začíná v neděli 14. dubna ve 20.15 na Primě.

Jaký případ se bude řešit v 1. dílu Temného Kraje, se podívejte v TV upoutávce:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

TEMNÝ KRAJ (1) - upoutávka

Více zajímavostí, novinky i celé epizody oblíbeného českého seriálu Temný Kraj najdete na stránce o pořadu.

KDO je KDO v seriálu Temný Kraj?

Petr Kraj (Lukáš Vaculík)

Elitní kriminalista a odborník na sériové vraždy. S profesním přehledem, životním nadhledem a zdravou mírou cynismu, smyslem pro černý humor a sebeironii. Obětoval celý svůj dosavadní život výhradně práci na pražském oddělení vražd a na soukromí a odpočinek neměl nikdy čas.

Petr Kraj (Lukáš Vaculík) Foto: Petr Kraj (Lukáš Vaculík); Foto: archiv FTV Prima

 

Zdravotní stav dožene Petra Kraje k zastavení, bilancování a přivede ho na venkov. Tam postupně přichází na chuť obyčejnému vesnickému životu a znovuobjevuje rozmanitost a malebnost krásného českého venkova, jeho tradice, folklor, ale i temná tajemství. Čas tam plyne pomaleji, a to přesně ve své situaci potřebuje.

Kraj neumí lenošit a nic nedělat, baví ho objevovat nové věci a nacházet řešení, a tak se zapojuje do vyšetřování několika místních případů. I přes svou samotářskou a uzavřenou povahu si na venkově získává nové přátele a kolegy.

Sledujte také náš speciál, zaměřený na skutečné lidské zrůdy – sériové vrahy. Právě příběhy několika z nich se volně inspirovaly autorky seriálu.

Pes Egon (retrívr Tobiáš)

Pes Egon (retriever Tobiáš): Egon je pes s osobností, egem, má svou hlavu. Foto: Foto: archiv FTV Prima

To je Egon, pes s osobností, egem, který má svou hlavu a hlavně své velké tajemství.

 

Naďa Hamplová (Kristýna Nováková)

Velitelka okresního oddělení policie v Ostachovicích. Stále smutná a zadumaná introvertka. Působí neprůbojně a plaše. Až příliš ohleduplná a shovívavá, do sebe uzavřená. V práci slušná, snaživá a zodpovědná, přesto mužskými kolegy i vlastním otcem nedoceněná a podceňovaná. Soucitná a chápavá, do vyšetřování případů vnáší empatii a řád.

Naďa Hamplová (Kristýna Nováková) Foto: Foto: archiv FTV Prima

Soňa je svobodná matka, stará se o syna Adámka, kterému nikdy neprozradila, kde je jeho otec. Snaží se zodpovědně řešit zločiny v práci a u toho se starat o syna a otce. Neustále v poklusu a pod tlakem, nestíhá a jen těžko kloubí náročnou profesi s každodenní péčí o rodinu.

 

Vojta Coufal (Jan Teplý)

Další kriminalista okresního oddělení policie v Ostachovicích. Coufal je hodně sebevědomý, horlivý a nesmírně ambiciózní.

Vojta Coufal (Jan Teplý): Kriminalista okresního oddělení policie v Ostachovicích. Sebevědomý, horlivý a ambiciózní.  Foto: Foto: archiv FTV Prima

Pro svou práci naprosto zapálený. Venkov je mu ale malý a touží po uznání a respektu ve městě. Má pocit, že je ho na vesnici škoda a ztrácí tady svůj drahocenný čas. Své zájmy sobecky staví vždy na první místo. Obtížně přiznává chyby, je vztahovačný, urážlivý a ješitný. Do vyšetřování se vrhá po hlavě, prahne po dobrodružství v terénu a zajímavých případech. Svobodný a bez závazků, oblíbený u žen, čehož i rád využívá. Bydlí se svou sestrou veterinářkou v domě po rodičích. Touží po povýšení a prestižním místě v Praze.

 

Pepa Sláma (Karel Zima)

Kriminalista okresního oddělení policie v Ostachovicích. Veselý a bodrý, má rád svůj klid a pohodu.

Pepa Sláma (Karel Zima): Kriminalista okresního oddělení policie v Ostachovicích.  Foto: Foto: archiv FTV Prima

Sláma je životní optimista, amatérský historik a spisovatel a také myslivec. Práci zbytečně příliš neprožívá a nikam se necpe. Případy raději řeší od počítače a s dobrou svačinkou v ruce, do terénu se nehrne. Nadšený sběratel místních pověstí a legend, ve kterých vidí souvislosti a poučení s případy, které zrovna s kolegy vyšetřují. Život na vesnici by nikdy neměnil, baví ho se všemi tradicemi, folklorem a odkazem, co k němu patří. Je ženatý s učitelkou Květou a celoživotně soupeří s pedantským prudivým tchánem.

 

kpt. Luboš Bach (Martin Trnavský)

Kriminalista z pražského oddělení vražd, Petrův dlouholetý kolega, kamarád a parťák. Sebevědomý profesionál, spolehlivý a soustředěný na výsledky, typ správného a drsného hrdiny.

kpt. Luboš Bach (Martin Trnavský): Kriminalista z pražského oddělení vražd, Petrův dlouholetý kolega, kamarád a parťák. Sebevědomý profesionál, spolehlivý. Foto: Foto: archiv FTV Prima

Miluje rychlost, svoji motorku a adrenalin. Práce je pro něj na prvním místě a vše jí podřizuje. S Petrem společně pokračují v řešení případů i na dálku. Jeho nové spolupracovníky z okresního oddělení nebere, naopak se jim jako Pražák trochu vysmívá, dobírá si je a poučuje je. Na venkov se dívá přezíravě a s předsudky, s typickou městskou arogancí a povýšeností.

 

PhDr. Kryštof Steiner (Saša Rašilov)

Forenzní psycholog a Petrův kolega z pražské kriminálky. Vzdělaný a sečtělý intelektuál, nadšený rybář a milovník dobrého čaje.

PhDr. Kryštof Steiner (Saša Rašilov): Forenzní psycholog a Petrův kolega z pražské kriminálky. Vzdělaný a sečtělý intelektuál, nadšený rybář a milovník dobrého čaje.  Foto: Foto: archiv FTV Prima

Specialista na profily sériových vrahů, uznávaný odborník v oboru a osoba, které se Petr může se vším svěřit. Nadšený a zapálený pro svůj obor. Život na venkově se mu nesmírně líbí, fascinuje ho rozmanitost lidí a přírody, rád se tam vrací nejen za rybařením, ale i za Petrem. Baví ho objevování nových přátel.

 

Ve vedlejších rolích hrají:

Lojza Hampl (Jan Novotný)

Otec Nadi Hamplové, vdovec, důchodce se sklony k zapíjení problémů v hospodě. Bručoun a rázný patriarcha, který nerad vidí, že dcera má náročnou mužskou práci a nestíhá rodinu a péči o dítě.

Lojza Hampl (Jan Novotný): Otec Nadi Hamplové, vdovec, důchodce, se sklony k zapíjení problémů v hospodě. Bručoun a rázný patriarcha. Foto: Foto: archiv FTV Prima

O svoji dceru má strach a chce pro ni to nejlepší, i když to navenek nedává najevo. Nejraději by svou dceru viděl doma spokojenou, šťastnou a vdanou. Ale i tak je na ni pyšný a fandí jí, i když nedokáže své city zrovna projevovat. Stále se nevyrovnal se smrtí své ženy, cítí se osamělý, ztratil smysl života a jistotu. Rozptýlením jsou mu kamarádi v hospodě a útěchou dcera s vnukem.

MVDr.Tereza Coufalová (Tereza Kostková)

Majitelka venkovské veterinární ambulance. Emancipovaná, sebevědomá a soběstačná mladá žena.

MVDr.Tereza Coufalová (Tereza Kostková): Majitelka venkovské veterinární ambulance. Emancipovaná, sebevědomá a soběstačná mladá žena. Foto: Foto: archiv FTV Prima

Ačkoli je paní veterinářka vdaná, s manželem nežije a pomalu se odcizují. Zatímco ona bydlí a pracuje na venkově, on dělá kariéru jako lékař v zahraničí. Pravidelně sportuje, žije zdravě a snaží se vést obyčejný, ale hodnotný život bez přetvářky a honby za majetkem a kariérou.

 

Libuše Kvapilová (Zdena Studénková)

Libuše Kvapilová (Zdena Studénková): Šéfka pražské kriminálky, Petrova nadřízená. Mají blízký a přátelský vztah.  Foto:  Foto: archiv FTV Prima

Šéfka pražské kriminálky, Petrova nadřízená. Mají blízký a přátelský vztah. Ale jako nadřízená je autoritativní, chladná a nekompromisní. Požaduje hlavně výsledky a výkon, dokáže oddělit soukromí od práce, umí velet a rozhodovat bez soucitu a rozptylování.

 

Petr Kraj v podání našeho předního herce Lukáše Vaculíka.

VIDEO Temný kraj: Z prvních upoutávek k novému krimiseriálu mrazí

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!