Představujeme nový krimiseriál Temný kraj s Lukášem Vaculíkem. Na tiskovce se líbil!

Po zhlédnutí ukázky z novinky je jasné, že Temný kraj je seriál plný napětí, tajemných lidových pověstí, děsivých legend, prostoupený melancholickou nostalgií malebného venkova a baladicky laděných osudů hlavních hrdinů. V hlavní roli s věrohodným hereckým výkonem Lukáše Vaculíka nemá chybu.
Temný kraj: herci a zákulisí - Obrázek 8
Temný kraj: herci a zákulisí - Obrázek 8
archiv FTV Prima

reklama

Temný kraj má premiéru již 15. ledna ve 20.15 na Primě. Příštích dvanáct nedělních večerů tak opět můžete relaxovat u pořadu detektivního žánru, jak jste byli zvyklí v uplynulém roce. 

Ve čtvrtek byl seriál za přítomnosti jeho hlavních představitelů slavnostně představen zástupcům tisku. 

Vaculíkovo poprvé s Primou

Nechyběl ani Lukáš Vaculík. V případě slavného hercelo šlo o vůbec první spolupráci s televizí Prima a jak řekl, vůbec jí nelituje. Natáčení seriálu, na kterém zvlášť vyzdvihl scénář a práci kameramana, označil za „hezký půl rok života“.

Všechny přítomné pak zajímal i jeho vztah k novému „kolegovi“, chlupáčovi Tobiášovi (v seriálu Egon). Retrívr je podle herce „muchlovací, stačí ho pohladit a je váš“.

Sestry Bártů opět pro Primu!

Je to tak. Seriál Temný kraj napsaly sestry Jitka a Kateřina Bártů, mimo jiné autorky dnes již legendárního seriálu Rodinná pouta (později Velmi křehké vztahy), nebo novějších V.I.P. vražd v hlavní roli s Patrikem Děrgelem a Soňou Norisovou.

Nově se dámy ujaly i režije. Své "dítko" představují takto:

Pražský elitní kriminalista z oddělení vražd Petr Kraj (Lukáš Vaculík) dává ze zdravotních důvodů sbohem velkoměstu a usazuje se na chátrající faře po svém strýci. Nachází se v malebném kraji opředeném strašidelnými legendami a pověstmi.

Na zdánlivě poklidném venkově si ale připadá opuštěný stejně jako osamělý strom za vesnicí, ke kterému ho vážou vzpomínky z dětství.

Nový kraj, nová parta, nové vraždy

Návrat Petra Kraje ke kořenům není v žádném ohledu snadný. Postupně také propadne nostalgické atmosféře a tajemné malebnosti nového místa pobytu. Navíc potkává i nové kolegy z okresního oddělení, kteří se díky němu dostanou k vyšetřování spletitých případů sériových vražd a získají příležitost k profesnímu i osobnímu růstu.

Plachá Naďa Hamplová (Kristýna Nováková), snaživý Vojta Coufal (Jan Teplý) a bodrý Pepa Sláma (Josef Zima) se vyznají v temných zákoutích svérázného kraje a jsou Petrovi těmi nejlepšími parťáky při objasňování zločinů a oporou ve chvílích, kdy všem nemilosrdně ubíhá drahocenný čas...

Více prozradí premiérový díl seriálu Temný kraj v neděli 15. ledna na Primě. 

Níže pro vás připravujeme fotogalerii z tiskové konferene. Sledujte náš web.

 

 

Seriál byl dnes slavnostně představen zástupcům tisku a za přítomnosti jeho hlavních představitelů.

Pro Lukáše Vaculíka šlo o vůbec první spolupráci s televizí Prima a jak řekl, vůbec jí nelituje. Natáčení seriálu, na kterém zvlášť vyzdvihl scénář a práci kameramana, označil za „hezký půl rok života.“

Všechny přítomné pak zajímal i jeho vztah k novému „kolegovi“, chlupáčovi Tobiášovi (v seriálu Egon). Retrívr je podle herce „muchlovací, stačí ho pohladit a je váš“. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!