VIDEO: Fakt má Petr už zemřít? Sledujte Temný Kraj každou neděli ve 20.15 na Primě

Nenechte si uniknout příští díl oblíbeného krimi seriálu Temný Kraj v neděli na Primě. Kromě začátku nového napínavého případu sériových vražd se těšte na další porci emocí v životě sympatického strážce spravedlnosti Petra Kraje. Fakt má teď tenhle chlap zemřít?
TEMNÝ KRAJ - upoutávka

Scény v ukázce ze seriálu hned v úvodu toho o Petrově stavu moc pozitivního nenapovídají. Pravda je, že pořád na tom našem světě platí ono profláklé "naděje umírá poslední."

I 10% je šance

Zatímco u méně nebezpečných nádorů mozku je při správné a včasné léčbě šance na přežití i 90%, u těch nejzhoubnějších nádorů, jakým je glioblastom, který bují v hlavě Petra, přežívá méně než 10% pacientů. To jsou ale „jen“ čísla. Podstatné je, že Petr i podle hrozivých statistik přežít může.

Petrův ošetřující lékař a kamarád doporučuje radikální způsob léčby. Tím je chirurgické odstranění nádoru. Jeho diagnóza patří k nejvážnějším, přesto nemusí vždy hned znamenat smrt. Zároveň lékař Petra postavil před skutečnost, že jde o zákrok nadmíru riskantní.

Dobrá psychika také léčí!

Onkologové u podobných případů vyzdvihují psychický stav svých pacientů. Je prokázáno, že pacienti, kteří se se svou tíživou situací zvládnou vyrovnat a neztrácejí naději, mají lepší šanci na vyléčení. A to by zrovna u Petra Kraje neměl být problém. Vypadá to, že má nově pro koho žit. Veterinářka Tereza by mu mohla být velkou psychickou oporou.

Váš oblíbený krimi seriál TEMNÝ KRAJ sledujte zase v neděli ve 20.15 na Primě. 

Má podle vás Petr  podstoupit riskantní operaci mozku s velmi nejistým výsledkem, která by mu v případě úspěchu mohla výrazně zlepšit život?

Tohle nikdo z jeho blízkých netuší! Pusťte si na dalším VIDEU, co k Petrovu stavu říká jeho ošetřující lékař i na Petrovu reakci:

Temný Kraj (3,4): Kraj umírá…
Temný Kraj (3,4): Kraj umírá…

Petr před kolegy úplnou pravdu o své nemoci tají. Ani výpověď z práce jeho kolegové neberou moc vážně. Podívejte se, jak se na ní tvářila jeho šéfka:

Temný Kraj (5,6) Hříšníci - výpověď
Temný Kraj (5,6) Hříšníci - výpověď

Petr je bojovník a jen tak se nevzdá! Podívejte se také na jeho první seznámení s pravdou.

 

Temný kraj (1) - Hodnoty jako mrtvola
Temný kraj (1) - Hodnoty jako mrtvola
Přestane být rakovina problém?

Rakovina by v roce 2050 téměř nemusela zabíjet

 

 

MVDr.Tereza Coufalová (Tereza Kostková): Majitelka venkovské veterinární ambulance. Emancipovaná, sebevědomá a soběstačná mladá žena.

VIDEO: Co Tereza Kostková prozrazuje o vývoji role veterinářky v Temném Kraji?

Typologie sériového vraha podle specialisty Petra Kraje.

VIDEO: Typologie sériového vraha podle Petra Kraje

 

 

 

Scény v ukázce ze seriálu hned v úvodu toho moc pozitivního nenapovídají. Pravda je, že zatímco u méně nebezpečných nádorů mozku je při správné a včasné léčbě šance na přežití i 90%,  u těch nejzhoubnějších nádorů, jakým je glioblastom, který bují v hlavě Petra, přežívá méně než 10% pacientů. To jsou ale „jen“ čísla. Podstatné je, že Petr i podle hrozivých statistik přežít může.

Petrův ošetřující lékař a kamarád doporučuje radikální způsob léčby. Tím je chirurgické odstranění nádoru. Jeho diagnóza patří k nejvážnějším, přesto nemusí vždy znamenat smrt. Zároveň ho postavil před skutečnost, že jde o zákrok nadmíru riskantní.

Dobrá psychika také léčí                                                                                                                                   

Onkologové u podobných případů vyzdvihují psychický stav svých pacientů. Je prokázáno, že pacienti, kteří se se svou tíživou situací zvládnou vyrovnat a neztrácejí naději, mají lepší šanci na vyléčení. A to by zrovna u Petra Kraje neměl být problém. Vypadá to, že má nově pro koho žit. Veterinářka Tereza by mu mohla být velkou psychickou oporou.

Má podle vás jít na operaci? 

reklama