Michal David: Budoucnost nechci znát

Zpěvák, hudebník, producent Michal David si v pořadu zavzpomínal na své dětství uprostřed cirkusového klanu. V neděli 29. 11. od 21.30 bude hostem TGM: Talkshow Geni a Míši na Primě.
Prvním hostem TGM byl Michal David
Prvním hostem TGM byl Michal David
FTV Prima

reklama

Vzpomínal jste na dětství, na dospívání. Rád se vracíte do minulosti?

Byly to úsměvné vzpomínky, člověk nemůže minulost vymazat, patří k jeho životu. Rád si zavzpomínám, ale nežiju minulostí, důležitá je pro mě přítomnost. A budoucnost neřeším, nevím, jaká bude, a ani bych to nechtěl vědět. Lidi by měli co nejvíc vnímat přítomnost a užívat si život každým dnem, protože být tady není samozřejmost, je to vzácný dar, který jsme dostali. A s ním se nemá plýtvat.

Pocházíte z rodiny, v níž jsou minimálně dvě kartářky, a nechcete vědět nic o budoucnosti?

Jsem částečně esoterik, taky si umím vyložit karty, věřím ve spoustu věcí mezi nebem a zemí. Věřím i v to, že tu nejsme náhodou a že náš životní koloběh se neuzavírá tady na zemi, ale naše duše se vydává na další cestu. Ale nechci vědět, co přinese budoucnost. Nevědomí je na životě to hezké, když nevíte, co vás čeká. Člověk má prožít všechno, to krásné, i to smutné. Když budete vědět dopředu, co se stane, neužijete si život.

Řekla bych, že je to typický postoj hráče.

Ano, něco jako test ve škole, jenže tady vám ho předkládá sám život. Párkrát jsem si vyložil karty, když jsem byl zvědavý, jak dopadne nějaká zásadní událost, kterou mám před sebou, kterým směrem se mám ubírat a podobně. Vyložil jsem si karty i v roce 2002 na muzikál Kleopatra. Vyšla mi ze sedmi karet tři esa – kulové, srdcové, zelené. Když si vytáhnete tři esa, znamená to, že ta věc, projekt, na který se ptáte, vzniká pod šťastnou hvězdou, že bude úspěšný. A to se potvrdilo. Nevykládám si tarotové, ale mariášové karty. Je důležité nejen to, co každá karta znamená, ale i to, jak se poskládají dohromady.

Máte odhad na lidi? S kartami i bez nich?

Myslím, že ano. Ale snažím se nesoudit lidi na první dojem. Často se někdo chová odměřeně z určitých důvodů, snažím se být v takových situacích vstřícný a dávám tomu čas, protože se po určité době může ten člověk projevit úplně jinak.

Kdo bude exkluzivním hostem koncertu Michala Davida v červnu 2015 v O2 Areně? Prozradil v našem videorozhovoru!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Michal David - rozhovor před TGM

 

Co vás čeká do konce roku?

Máme turné na Slovensku – koncerty ve velkých halách v Košicích, Žilině a Bratislavě. Čeká mě i několik charitativních a několik adventních akcí, pár firemních večírků. Končím 21. 12. v Prievidzi, a když to tak odhaduju, tak mám do konce roku před sebou zhruba kolem 20 vystoupení.

Jak budete trávit Vánoce?

Budu doma s rodinou a pak na přelomu roku odjedeme s manželkou do Mexika, bez Sebíka, ten bude s našimi doma. Zajímají mě dávné kultury a jsem moc zvědavý i na mayskou historii, chceme si udělat výlet na pyramidy.

Mluvíte o vnukovi, jaký jste děda?

Na jednu stranu Sebíka rozmazluju, protože ho miluju, na druhou stranu vím, že musí mít určitý řád, jako každé dítě. Dřív jsem byl radikálnější, na své děti jsem byl asi přísnější, se Sebíkem se snažím všechno řešit domluvou, hlavně s ním hodně mluvit a vysvětlovat mu, co je špatně a proč. Je hodně vnímavý, i když je mu teprve čtyři a půl roku. V poslední době mě naprosto odbourává kouzelnými hláškami. Hráváme spolu pexeso, on v něm většinou vyhraje. Když ho ale náhodou porazím já, prohlásí: „Dědo, už nejsi můj kamarád.“ A nedávno ji ještě vylepšil o dodatek: „Už nejsi můj kamarád a nepřidám si tě na Facebooku do přátel.“ Tím mě dostal. Nevím, kam na takové hlášky chodí, asi je sbírá ve školce.

Co byste chtěl zvládnout v příštím roce?

Určitě musím zvládnout velký koncert v O2 Aréně, na němž bude hostem DJ Bobo. Už jsme začali s přípravami, je potřeba doladit smlouvu, jak bude vypadat pódium, repertoár, skladba koncertu a podobně. Do Divadla Broadway se také vrací představení Tři mušketýři a asi vrátíme na několik představení i Matu Hari. S paní Anne Golon řeším i vrácení Angeliky, na niž už nemáme práva, tak uvidíme, jak to dopadne.

Radek Štěpánek jako host pořadu TGM

Radek Štěpánek: Hřeším s českou kuchyní

Ondřej Soukup a jeho rozmáchlá gestikulace

Ondřej Soukup: Skládám hudbu pro Anču a Pepíka

Kdo nakonec vyhrál hru Vlhká válka?

Daniel Landa: Chystám koncert pro 100 tisíc lidí

 

Atletka Zuzana Henjnová v pořadu TGM

Zuzana Hejnová: Závody jsou pro mě hlavně zábava

Druhým hostem byl podnikatel Radim Jančura

Radim Jančura: Jsem pracovitý a nerad prohrávám

 

Prvním hostem TGM byl Tomáš Verner

Tomáš Verner: Pořád žiju ve svých kufrech

Cyklista Leopold König mluvil o pádech z kola...

Leopold König: Z hokejisty cyklistou

Prvním hostem byl Michal Kulka...

Rozhovor s Michalem Kulkou, mistrem světa v koloběhu

Prvním hostem byl advokát Tomáš Sokol

Tomáš Sokol: Nestarej se o majetek a peníze druhých

Druhým hostem byl Michal Horáček...

Michal Horáček: Bez disciplíny se neobejdete

 

Janek Ledecký v pořadu TGM: Talkshow Geňi a Míši

VIDEO: Janek Ledecký: Přiznávám, že na anděly nevěřím

 

Ewa Farna v TGM

VIDEO: Rozhovor s Ewou Farnou před natáčením TGM!

 

A přišel také Adam Mišík...

VIDEO: Adam Mišík: Těším se do školy v Beverly Hills

 

Roman Šebrle v TGM trénoval roli moderátora

VIDEO: Roman Šebrle: "Na Geňu a Suchoše jsem si vzal golfovou hůl"

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!