Tomáš Verner: Pořád žiju ve svých kufrech

Český krasobruslař, mistr Evropy z roku 2008, který letos ukončil svou závodní kariéru. Brusle si ale stále obouvá. V neděli 9.11. od 21:35 bude Tomáš Verner hostem TGM: Talkshow Geni a Míši na Primě.
Prvním hostem TGM byl Tomáš Verner
Prvním hostem TGM byl Tomáš Verner
FTV Prima

reklama

Jste připravený na to, že v tomto pořadu se může stát cokoliv?

Nevím, do čeho jdu, a jsem zvědavý, co na mě Michal s Geňou vymyslí. Člověk nemůže být nikdy na všechno připravený. A v případě takového pořadu je asi lepší nevědět, do čeho jdete. Skočit do situace rovnýma nohama a nemít prostor něco si připravovat.

Se závodní kariérou jste skončil, ale kolem krasobruslení se pořád pohybujete.

Pořád si udržuju svůj zájem o sport. Po skončení soutěžní kariéry jsem se dal na podporu sportu jako takového, spolupracuju s Českým olympijským výborem na několika projektech. Jedním z nich je například Olympijský víceboj a mě teď čeká jedna z hlídek. Hlídka je pracovní název, jezdíme do nejvíce aktivně zapojených škol, abychom projekt, který chce děti ve školách motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase, podpořili.

Podporujeme děti, aby si stanovily své výzvy, k tomu jim pomůže, že se v různých sportovních disciplínách utkají se sportovci. Když školák porazí mistra Evropy, je to pro něj mnohem větší motivace, aby se sportu věnoval, než nějaká teoretická přednáška. Ať už se děti rozhodnou dělat jakoukoliv profesi, potřebují být ve správné fyzické kondici. I neurochirurg musí u stolu vydržet náročnou šestihodinovou operaci. Na vysoké škole si také dodělávám ekonomické vzdělání, abych mohl sport podporovat nejen svými zkušenostmi, ale i vědomostmi o tom, kde například vzít finanční prostředky, jak financování některého projektu správně propočítat a podobně.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tomáš Verner - rozhovor

Vždycky jste trávil hodně času v zahraničí. Jak je to teď?

V tom se moc nezměnilo, stále žiju ve svém kufru nebo cestovní tašce, podle toho, jaké zavazadlo je na cestu lepší. Hodně času trávím v Německu, ve Švýcarsku, Japonsku, Rusku.

Kde budete na Vánoce?

V Litvě. Těsně před nimi odlétám do Litvy a domů se vrátím až na konci ledna.

Co budete dělat v Litvě?

Čekají mě první nácviky na ledovou show Sněhový král s Jevgenijem Pljuščenkem. Jde o adaptaci známé pohádky Hanse Christiana Andersena Sněhová královna. Moc se na ni těším, show má velký potenciál na to, aby objela celý svět. Teď aktuálně mě ale čeká několik představení show na ledě Jen počkej, zajíci!, kde hraju několik rolí. Pak budu trénovat a připravovat na závodní sezónu pár našich krasobruslařů, před sebou mám taky workshop Dvojitá kariéra. Týká se možností, jak mohou sportovci po ukončení své závodní kariéry dál fungovat, jak své zkušenosti předávat dál nebo je uplatnit v jiném oboru. Mám teď posledních pár měsíců hodně hektických, ale nevadí mi to, jsem zvyklý a užívám si tu různorodost. Vážím si toho, že jsem pořád pánem svého času, nebo spíš svého diáře, že si čas a práci stále můžu plánovat tak, jak já chci.

Cyklista Leopold König mluvil o pádech z kola...

Leopold König: Z hokejisty cyklistou

Prvním hostem byl Michal Kulka...

Rozhovor s Michalem Kulkou, mistrem světa v koloběhu

 

Prvním hostem byl advokát Tomáš Sokol

Tomáš Sokol: Nestarej se o majetek a peníze druhých

 

Druhým hostem byl Michal Horáček...

Michal Horáček: Bez disciplíny se neobejdete

 

Janek Ledecký v pořadu TGM: Talkshow Geňi a Míši

VIDEO: Janek Ledecký: Přiznávám, že na anděly nevěřím

 

Ewa Farna v TGM

VIDEO: Rozhovor s Ewou Farnou před natáčením TGM!

 

A přišel také Adam Mišík...

VIDEO: Adam Mišík: Těším se do školy v Beverly Hills

 

Roman Šebrle v TGM trénoval roli moderátora

VIDEO: Roman Šebrle: "Na Geňu a Suchoše jsem si vzal golfovou hůl"

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!