VIDEO: Janek Ledecký: Přiznávám, že na anděly nevěřím

V dalším dílu nové talkshow TGM se představí snowboardistka Ester Ledecká, zpěvák Janek Ledecký, první sólista baletu ND Alexandre Katsapov a deratizátor Jaroslav Rybák.
Janek Ledecký v pořadu TGM: Talkshow Geňi a Míši
Janek Ledecký v pořadu TGM: Talkshow Geňi a Míši
FTV Prima

reklama

Premiéru dalšího dílu Talkshow Geni a Míši uvidíte v neděli 28. září ve 21.30 na Primě.

Pusťte si a přečtěte už teď rozhovor s Jankem Ledeckým.

Proč nazpíval novou píseň s Ivanou Chýlkovou? Na co se nejvíc těší? Jaký je táta? A proč bude příští rok na festivaly létat vrtulníkem?

V pořadu jste dnes hostem nejen vy, ale i vaše dcera Ester. (Lyžařka a snowboardistka, dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2013 – pozn.red.) Jste přísný táta?

Nejsem. Nikdy jsem nemusel být. Ester je fajn holka, ví, co chce, jde si za tím. A já jsem na ni pyšný. Kdo by nebyl na takovou dceru. I kdybych se pokoušel být přísný, asi by ze mě měla rodina legraci, protože já jsem nebyl nikdy přísný na nikoho.

Nemrzí vás někdy, že se Ester nedala na dráhu muzikantskou, když má evidentní talent?

Nemrzí. Třeba se na tu dráhu ještě dá, kdo ví? Ona má svůj směr. A to, co předvádí ve všech disciplínách, kterých se chopila, je nad mé chápání.

Co je pro vás momentálně aktuální téma?

V půlce října mi vyjde album Všichni dobří andělé, je uvedené stejnojmennou písničkou, kterou jsem nazpíval s Ivanou Chýlkovou. Je to speciální album, protože jsou na něm duety, tercety a kvartety, které jsem posbíral za celou svou kariéru. Třeba Nikdy to nevzdám z Galilea s Bohoušem Josefem, Petrem Kolářem a Petrem Mukem, I tak jsme stále frajeři s Jožo Rážem a Peterem Nagyem a další. Ty písničky mám rád, jsou to příjemné vzpomínky na příjemná setkání.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Janek Ledecký - plány na podzim 2014

Proč jste si vybral na nový singl právě Ivanu Chýlkovou?

Přemýšlel jsem, kdo by ten text mohl nazpívat, aby mu dal správný rozměr. Chtěl jsem nějakou ženu, která toho má za sebou alespoň tolik, co já. A jelikož s Ivanou Chýlkovou jsme nazpívali duet už na první desku Žentouru v roce 1987, ona byla moje první volba. Ivana měla z mojí nabídky velkou radost, ji, stejně jako mě, potěšilo, že jsme se po letech zase potkali ve studiu.

Věříte na anděly?

Asi bych to neměl říkat, ale moc ne.

Tak proč právě andělé?

Spoléhám na to, že na ně věří ostatní.

Nikdy se vám nestalo něco, co se nedá rozumově nijak vysvětlit?

Asi ano, ale nic si teď nevybavuju. Na anděly sice nevěřím, ale přiznávám, že nade mnou asi nějaký anděl strážný bdí. A má se mnou plné ruce práce. Protože já mu to moc neusnadňuju.

Věříte alespoň na to, že se plní sny?

To věřím.

Máte nějaký, který čeká na splnění? Třeba muzikantský?

Mám, ale nechci ho zakřiknout, takže ho neprozradím.

Na co se těšíte kromě nové desky?

Každý rok, od doby, co vyšla deska Sliby se maj plnit o Vánocích, jezdím zhruba od půlky prosince do Vánoc vánoční turné, které si moc užívám. Z poloviny na něm totiž vyměním repertoár, který hrajeme přes léto, vezmu jiné nástroje, na které taky během roku nehraju. Ke kapele přizvu Nostitz Quartet, exkluzivní smyčcový kvartet. Letos bude turné navíc obohacené díky zmíněné desce o to, že budu mít na každém koncertě jednoho až dva hosty z alba. Moc se na letošní vánoční turné těším, bude to dvacet koncertů v jednom zátahu, takže docela velký zápřah, na který se už pomalu začínám rozcvičovat. Ze všech disciplín, kterým se věnuju, je koncertování pro mě úplně nejvíc.

Text: Monika Seidlová
Redaktor: Ondřej Těšínský

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!