Co je to velmi nízkoenergetická dieta?

To vysvětlil odborník na výživu v lifestylovém magazínu Tlouštíci extra, navazujícím na 8. díl a proměnu Veroniky, která během natáčení otěhotněla. Poslechněte si ho v sestřihu níže.
Testy ukázaly: Zvýšené hodnoty LDL cholesterolu, bakterie, které můžou způsobovat infekce.
Testy ukázaly: Zvýšené hodnoty LDL cholesterolu, bakterie, které můžou způsobovat infekce.
FTV Prima/ Tlouštíci

reklama

Kdo sledoval pořad Tlouštíky a doprovodný magazín Tlouštíci extra asi pochopil, že vyššího úspěchu při redukci váhy lze dosáhnout, pokud vyhledáte specialistu v oboru, kterým je proškolený výživový poradce.

Než dojde na doporučení, měla by proběhnout konzultace a měření biometrických hodnot, na základě jejichž výsledků pak společně vyberete vhodný postup. „U někoho to bude jen mírná úprava jeho jídelníčku, jiný bude potřebovat sestavit kompletně jiný stravovací plán, u dalšího mohou pomoci speciální produkty,“ uvádí výživový poradce a školitel výživového programu Cambridge Weight Plan Ing. Lukáš Vrána.

Cílem redukce je podle odborníka, dostat se do kalorického deficitu. „Přístupů je také více. Záleží na poměrech makroživin (zejména trojpoměr sacharidy, bílkoviny, tuky) a celkové hodnotě energie. Bezpečnou hranicí je pak hodnota BMR (basal metabolic rate – bazální metabolický výdej), u poradců, kteří mají zkušenosti a spolupracují i s lékaři, lze jít i pod tuto hodnotu – jedná se tak převážně o tzv. LED (low energy diet – velmi nízkoenergetická dieta). Zde však existuje celá řada omezení (zdravotní stav, medikace, probíhající léčba, ukončená léčba…), proto by se do tohoto postupu měl pouštět jen ten, kdo je obeznámen s problematikou,“ varuje před neodbornými experimenty.

Více k tématu stravování a velmi nízkoenergetická dieta si poslechněte v sestřihu s magazínu Tlouštíci extra: 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tlouštíci (8) - Výživová doporučení pro Veroniku

Jak velké porce jídla a jak často konzumujeme, by se mělo odvíjet od množství vydané pohybové aktivity.

Odborníci se shodují, že vždy je potřeba zohlednit bazální metabolismus, přidanou energii a případnou další fyzickou aktivitu. Ve stravě pak musí být vždy zastoupeny bílkoviny.

Celý magazím Tlouštíci extra si můžete přehrát také online:

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!