Největší mýtus o hubnutí vyvrácen!

Mýtů o hubnutí existuje celá řada. Společně s odborníkem na výživu Ing. Lukášem Vránou jsme se zaměřili na jeden, který nebývá zmiňován tak často a přes to mu stále věří dost lidí. Mýtus zní: rychlé hubnutí je nezdravé. Jak to tedy je?
Výživový poradce Ing. Lukáš Vrána
Výživový poradce Ing. Lukáš Vrána
Archiv CWP

reklama

I v pořadu Tlouštíci už ono "rychlé hubnutí je nezdravé" zaznělo.  Připomeňme si paní Kristýnu a její rozhovor s profesorem Vladimírem Teplanem. 

Tlouštíci (5): Kristýnina teorie hubnutí
Tlouštíci (5): Kristýnina teorie hubnutí

Výživový poradce a školitel programu Cambridge Weight Plan Ing. Lukáš Vrána tento mýtus vyvrací. „Neexistuje ani jediná studie, která by toto tvrzení prokazovala," říká. Určitě se nabízí také otázka, co to rychlé hubnutí je. „Optimální hubnutí je bez problémů 1,5-2 kg týdně, z praxe vím, že to jde i rychleji, ale nelze tento postup použít v masovém měřítku," doplňuje odborník a vzpomíná ještě takzvané VLED. „Zde popudím ještě více ty, kteří pořád popírají, že nelze navrhovat příjem pod BMR, návrhová hodnota je 200 – 800 kcal a tyto postupy jsou využívány, omezení jsou však mnohem větší než u LED. Při VLED je nutné i u zdravého člověka mít zajištěn dozor lékaře," dodává důrazně.

Úspěchem boje s nadváhou není krátkodobá změna vizáže, ale trvalá proměna. 

Výživový specialista poradí, jak zdravě zhubnout.

Jak správně začít hubnout, aby výsledek byl trvalý? Specialista na výživu doporučuje

Zdravou změnou životního stylu a hubnutím procházejí také hrdinové pořadu Tlouštíci a následného magazínu Tlouštíci extra. Dívejte se ve čtvrtek ve 21.35 na Primě.

reklama

reklama