4 skutečnosti, které jste nevěděli o Jeremy Clarksonovi z Top Gearu

Byť v Top Gearu vystupují hned tři moderátoři, Jeremy Clarkson je jednoznačně tváří tohoto britského pořadu. Čtyřiapadesátiletá hvězda BBC se začala dostávat do povědomí širší veřejnosti v roce 1988 právě díky motoristické show.
Hvězda Top Gearu Jeremy Clarkson.
Hvězda Top Gearu Jeremy Clarkson.
Business Factory/freewaylights.com

reklama

V současnosti má trvalé bydliště na ostrově Man, kde jsou rychlostní limity na silnicích pouze v obcích. Je rozvedený, fandí Chelsea FC, nenávidí mouchy, karavany a vegetariány. Přes jeho otevřenost je zde pár skutečností, o kterých se příliš neví.

Jako první dosáhl severního magnetického pólu v automobilu

Ve společnosti Jamese Maye a televizního štábu se mu to podařilo v upravené Toyotě Hilux, když porazili dalšího spolumoderátora Top Gearu Richarda Hammonda, který se o totéž pokusil s tradičním psím spřežením.

Jeremy Clarkson objímá severní magnetický pól. V pozadí upravená Toyota Hilux.
Autor: Business Factory/youtube.com Jeremy Clarkson objímá severní magnetický pól. V pozadí upravená Toyota Hilux.

 

Má slavné předky

John Kilner, jeho praprapradědeček, vynalezl tzv. Kilnerovu sklenici, což je skleněná nádoba se silikonovým těsněním uzávěru. Mimo něj se proslavil i Clarksonův nevlastní otec, jenž byl vyznamenán Viktoriiným křížem za statečnost v operaci Market Garden za druhé světové války, největší výsadkové operaci v dějinách.

Nikdy nevyužil městské hromadné dopravy

Dalo by se říci, že Jeremy Clarkson se městské hromadné dopravy doslova štítí, nevidí na ní nic pozitivního a tvrdí o sobě, že ji nikdy nevyužil. V poslední době ovšem na veřejnost prosákla informace, že tomu tak úplně není. Údajně měl jet autobusem, když mu bylo osm let.

Zničil 20 osobních aut

Není pochyb, že rychlou a riskantní jízdu má britský moderátor v krvi. Tato záliba s sebou logicky nese i větší riziko dopravních nehod. A Jeremymu se opravdu nevyhýbají, za svůj život už zničil dvacet aut, mezi nimi například Lamborghini Gallardo Spyder či Mercedes-Benz SLK55 AMG.

Jeho vášeň pro dravou jízdu má i stinnou stránku.
Autor: Business Factory/mirror.co.uk Jeho vášeň pro dravou jízdu má i stinnou stránku.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama