O společnosti

Společnost FTV Prima, spol. s r.o., provozuje celoplošné televizní vysílání programů Prima, Prima COOL, Prima ZOOM, Prima MAX, Prima LOVE a Prima KRIMI.
about company banner
about company banner

reklama

O skupině Prima

Skupina Prima provozuje v České republice vysílání šesti volně šířených televizních stanic a kanál s posunutým programem Prima +1 pro zákazníky Skylinku a UPC. Hlavní stanicí je plnoformátová TV Prima pro celou rodinu, na mladší muže se orientuje stanice Prima COOL, třetí je Prima LOVE zaměřená na odpočinkové pořady převážně pro ženy. V portfoliu skupiny nechybí ani dokumentární kanál Prima ZOOM, filmový kanál Prima MAX. Nejmladším přírůstkem do rodiny Prima je Prima KRIMI, kanál zaměřený na kriminální tvorbu. Skupina Prima má široké portfolio webů (např. iPrima.cz, Prima COOL, Prima PLAY, Prima LAJK, Prima ŽENY, Prima FRESH). Průměrný měsíční zásah stanic skupiny Prima je více než 94 % ekonomicky aktivní populace ČR (15 -69 let), společně s online a tištěným portfoliem je pak zásah ještě vyšší, díky čemuž je skupina Prima jednou z nejsilnějších mediálních společností v České republice.

Skupina Prima v  roce 2017 dosáhla share 21 % u celodenního vysílání + a 21,76 % v prime time v CS 15+.  Hlavní kanál Prima měl share 12,65 % v celodenním vysílání a 12,14 % v prime time v CS 15+. Největším skokanem mezi kanály byl filmový kanál Prima MAX, který měl celodenní share 1,88 % (meziroční nárůst o 0,52 p.b.)a prime time share 1,90 % (meziroční nárůst o 0,58 p.b.) v CS 15 +.

Share
Autor: ATO - Nielsen Admosphere živé TV + TSO - 3 ke dni 5. 1. 2018 Share

Nejsledovanějším pořadem na Primě byl seriál Temný kraj, jehož premiérové díly průměrně sledovalo 1 541 000 diváků (share 31,67 %) v CS 15+ Nejsledovanější epizodu vidělo 1 705 000 diváků (share 35,09 %). Druhým nejsledovanějším pořadem bylo doku drama Já, Kajínek, který si průměrně nenechalo ujít 981 000 diváků v CS 15+. Ze zpravodajských pořadů mělo největší sledovanost Zprávy FTV Prima, jenž průměrně vidělo 579 000 diváků (share 18,45 %).

O společnosti_2
O společnosti_2

Milníky v historii společnosti

Kanály FTV Prima

Prima

Prima COOL

Prima MAX

Prima KRIMI

Prima LOVE 

Prima ZOOM

Prima PLUS

 Prima +1

Prima Online

Historie Prima Online se významněji datuje na konec roku 2012, kdy vznikla nová dceřiná společnost, jež měla za úkol zaujmout uživatele internetu, a to nejen unikátním video archivem, ale i novou podobou a obsahem stránek Primy s cílem stát se velmi významným hráčem na poli českého internetu. Od roku 2016 se Prima Online začlenila opět do struktury FTV Prima.

V roce 2017 se dařilo také Primě online. Rekordní návštěvnosti v listopadu dosáhl inovovaný web iPrima, kdy jej navštívilo celkem 3 564 359 reálných uživatelů (meziroční nárůst o 41 p. b.).  V prosinci se rekordně dařilo Prima FRESH, kde inspiraci na vánoční recepty hledalo 912 090 reálných uživatelů (meziroční nárůst o 43 p. b.). Na podzim se dařilo také Autosalonu (listopad 447 001 RU) a novému webu Prima LAJK (prosinec 965 497 RU).

Prima ŽENY měly v září meziroční nárůst o 182 % a navštívilo je 1 005 943 RU.

FTV Prima, spol. s r.o.: Data 2
Autor: archiv FTV Prima FTV Prima, spol. s r.o.: Data 2

Za růstem návštěvnosti stojí nejen kvalitní a atraktivní obsah, ale také redesign webů. V červnu 2017 se v novém kabátě představil web iPrima.cz, kde lze sledovat živé vysílání TV kanálů Skupiny Prima či oblíbené pořady z produkce TV Prima. Nové podoby se dočkal také web Lajk.cz (ex Prima STYLE).

Solootions

Obchodní značka Solootions společnosti FTV Prima vznikla na začátku roku 2016 s cílem nabídnout klientům komplexní mediální servis, jako je strategické a mediální plánování, marketing, PR a produkce. Kromě toho Solootions zastřešuje vydavatelskou činnost skupiny Prima a organizaci eventů. Výhodou agentury, která je součástí oddělení marketingu a PR, je schopnost těžit ze zázemí silné mediální skupiny, má úzkou vazbu na média vlastněná v rámci skupiny Prima, a zároveň se výborně dokáže orientovat na celém mediálním trhu a nabízet unikátní komunikační řešení. S novou značkou odstartovaly nové marketingové projekty. V květnu pořádá skupina Prima pod brandem Solootions na 1. máje akci LOVE DAY,  den plný lásky, krásy, zábavy a odpočinku. V květnu se koná také běžecký závod zamilovaných s názvem Prima Run. Od konce června mohou diváci navštěvovat letní UPC MAX kino na střešním parkovišti Centra Černý Most.  V létě navštívit největší rodinný festival pod širým nebem Prima FEST v areálu Šiklova mlýna.  Dalším realizovaným eventem pod brandem Solootions je Vodafone YOU FEST, kde se propojují značky Prima COOL a TV Óčko. A v neposlední řadě je Solootions spolupořadatel veletrhu e-SALON, který se zaměřuje na e-mobilitu.

Pod značkou Solootions je vydáváno šest časopisů – komiksový čtvrtletník Primáček, kulinární čtvrtletník Prima FRESH, kutilský hobby měsíčník založený na pořadu Vychytávky Ládi Hrušky – Prima vychytávky a speciál Prima Vychytané křížovky. Z obsahu pořadů Zdeňka Pohlreicha těží čtvrtletník Ano, šéfe!. Nejnovějším časopisem je magazín Prima ZOOM zaměřený na historii, vědu, přírodu a techniku.

Dalšími oblastmi, na které se značka Solootions orientuje, je vydávání knih, merchandising a odborné konference. Pod Solootions spadají i stávající projekty Prima FRESH festival, bestCOOLpark, bestCOOLfest a COOL Day.

Již v prvním roce pořádala agentura Solootions slavnostní večer na oslavu 25 let společnosti TOTAL v ČR či spolupracovala se společností Viacom International Media Networks nebo se podílela na relaunchi Pražského deníku vydavatelství Vltava Labe Media.

Časopisy

Projekty

Podpora charitativních projektů

Skupina Prima podporuje charitativní projekty již od svého vzniku jak mediálním prostorem, tak spoluprací se známými tvářemi či dobročinností zaměstnanců. Tyto CSR aktivity jsou většinou podporovány napříč všemi vlastněnými mediatypy. Od roku 2014 společnost aktivně spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem, kterou podporuje mediálním prostorem i finančními příspěvky. Spolupracuje s ní v rámci projektu TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Dalšími aktivitami je mediální partnerství v rámci AVON Pochodu, podpora dětského fondu UNICEF, S.O.S. dětských vesniček nebo nadačního fondu Kapka naděje.

Avon 2017
Autor: archiv FTV Prima Avon 2017

 

TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem

Media Club

Obchodní zastupitelství Media Club těží ze své dlouholeté znalosti reklamního trhu i ze zázemí silné mediální skupiny Prima. V současné době obchodně zastupuje na čtyři desítky médií, díky čemuž dokáže zasáhnout 100 % české ekonomicky aktivní populace. Předností Media Clubu je tým zkušených mediálních konzultantů, kteří díky profesionální práci s daty a analýzami dokážou segmentovat cílové skupiny a efektivně naplánovat mediální kampaň napříč různými mediatypy od televizních či rozhlasových stanic, internetových webů, tištěných médií až po sociální sítě. V neposlední řadě, specialisté z Media Clubu umějí vymyslet kreativní prezentaci produktu ve vysílání televize, rádia nebo navrhnout unikátní aplikaci na HbbTV či na nová média. Prostřednictvím mediálních konzultantů v regionech dokáže Media Club nabídnout konzultaci ve všech regionech České republiky, stejně tak navržená marketingová řešení mohou oslovit cílovou skupinu po celém území Česka nebo jen ve vybraných regionech. Jedinečnou možností v rámci spolupráce s Media Clubem je příležitost prezentace obchodních partnerů na eventech a akcích skupiny Prima, které mají vždy profesionální realizaci a intenzivní mediální podporu.

Prima letáky
Prima letáky

V roce 2017 ve strategické obchodní cílové skupině 15–69 let zaznamenal Media Club meziroční růst o 2,8 p. b. na celkový podíl 29,77 % v celodenním vysílání.

Více informací na www.media-club.cz.

Výluky

Aktuální výluky vysílačů

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!