Jak naladit Prima ZOOM

Poradíme Vám, jak náš kanál na Vaši televizi naladit.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

ZOOM Jak naladit

reklama

Pokud přijímáte digitální vysílání (máte novou televizi, která přijímá digitální signál, nebo máte u televize set-top-box), vyzkoušejte ladění programů v menu Vaší televize. Pokud Prima ZOOM nemůžete naladit, je možné, že bydlíte v oblasti, která ještě není pokryta signálem. Pro lepší představivost si prohlédněte naši mapu.

Prima ZOOM vysílá v multiplexu 3, ve kterém vysílá také Prima love. Pokud jste tedy sledujete tuto stanici, měli byste naladit i Prima ZOOM.

Pokud přijímáte signál Primy family a Primy COOL a nedaří se Vám vyhledat signál Prima ZOOM, ověřte, z kterého vysílače jejich signál pravděpodobně přijímáte (přijímaný kanál, natočení antény apod.). Je možné, že tyto programy přijímáte z některého z přidaných a dokrývacích vysílačů (seznam vysílačů multiplexu 2 je uveden na http://www.iprima.cz/prijem-tv/digitalni-pozemni-prijem). Pokud tento vysílač není uveden v seznamu vysílačů multiplexu 3 na této stránce, budete mít s příjmem signálu Prima ZOOM problémy.

Mapa pokrytí MUX3 od 1.8.2011, Prima LOVE
Zdroj: Prima Mapa pokrytí MUX3 od 1.8.2011, Prima LOVE

Mapa ke stažení zde.

Pokud jste v místě předpokládaného příjmu (mapa pokrytí), vyberte ze seznamu nejbližší vysílač. U každého je odkaz na jeho samostatné pokrytí – slouží pro základní orientaci, jakou máte šanci přijímat signál ze zvoleného vysílače. Pravděpodobně na něj budete muset natočit anténu, zejména v případě, liší-li se více od současného nasměrování. Přes ruční ladění nastavte vybraný kanál. Na ukazatelích síly a kvality signálu uvidíte, jestli je signál dostatečný. Pokud nebude, je potřeba experimentovat s umístěním, směrováním antény, popř. její výměnou za anténu s větším ziskem, nebo se obrátit na místního odborníka. Je otázkou, jestli v tom případě není jednodušší zvolit příjem ze satelitu.  

Pokud vysílač, ze kterého přijímáte signál Primy family a Primy COOL, je v seznamu vysílačů multiplexu 3 a nemůžete naladit Prima ZOOM, bude potřeba také experimentovat s umístěním antény, popř. ji vyměnit za anténu s větším ziskem, nebo se obrátit na místního odborníka.

Program Prima ZOOM je vysílán v rámci multiplexu 3 operátora Czech Digital Group z následujících stanovišť:

 Název vysílače

 Stanoviště

 Kanál

 Mapa pokrytí

BRNO-HÁDY

 Brno - Hády

59

Brno - Hády

BRNO-MĚSTO

 Brno, Barvičova

59

Brno - Barvičova

BRNO

 Kojál

59

Brno

PRAHA

 Cukrák

59

Praha

PRAHA-MĚSTO

 Praha - město

59

Praha - město

ÚSTI NAD LABEM

 Buková hora

55

Ústí nad Labem

PLZEŇ

 Krašov

52

Plzeň

SUŠICE

 Svatobor

52

Sušice

ČESKÉ BUDĚJOVICE

 Kleť

22

České Budějovice

JIHLAVA

 Javořice

30

Jihlava

TRUTNOV

 Černá hora

60

Trutnov

OSTRAVA SLEZSKA  OSTR

 vodárna Hladnov

48

Ostrava - Slez

OSTRAVA

 Hošťálkovice

48

Ostrava - Hošťál.

JESENÍK

 Praděd

51

Jeseník

ZLÍN

 Tlustá hora

25

Zlín

LIBEREC

 Ještěd

60

Liberec

PARDUBICE

 Krásné

34

Pardubice

KARLOVY VARY

 Tři Kříže

60

Karovy Vary

ZNOJMO

 Kraví hora

49

Znojmo

 

Další možností bude sledovat Prima ZOOM například prostřednictvím kabelové sítě UPC.

Satelitní příjem Prima ZOOM je přístupný na platformě Skylink (i CS Link) v kódování Irdeto i Cryptoworks společně s rodinou programů FTV Prima. Kde přesně ho naladíte?

Satelit:    ASTRA 3B
Pozice:    23,5°E
Frekvence:    12.070 GHz
Polarizace:    Horizontal
Symbolrate:    27.5 ksymb/s
FEC:    3/4, (DVB-S)

Máte stále problémy s naladěním Prima ZOOM?

Napište nám prostřednictvím TOHOTO FORMULÁŘE. Poradíme Vám.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!