12. epizoda: Vinobraní

Vinaři I (12) - Vinobraní

reklama

Na vinohradech začalo vinobraní.A nebyl by to Franta Vlček, aby v něm neviděl možnost si pořádně namastit kapsu. Protože to vypadá, že sklizeň bude výborná, rozhodne se objednat si z Maldávie hrozny, ze kterých udělá burčák, a své hrozny využije jenom do láhví.

I ostatní vinaři ve vinohradech pořádně makají. Jelikož si křetičtí rytíři vína (Pavlíček, Vlček starší a Fuksa) slíbili, že až bude skvělá sklizeň, přiberou do svého stavu někoho dalšího, začíná se schylovat ke složitému rozhodování, kdo bude onen vyvolený. Fuksa s Olinem se snaží Bedřicha přesvědčit, aby se rytířem stal František Vlček. O tom ale Bedřich nechce samozřejmě ani slyšet.

Frantovi se pak nápad s maldavskými hrozny rozleží a snaží se Luise zmermomocnit, aby hrozny odvolal. Už je ale pozdě a kamion vesele míří do Křetic. Sen o vstupu do řádu rytířů vína je ztracen. Nebo není?

Podívejte se na upoutávku:

Prohlédněte si galerii:

Hrají: V. Postránecký, J. Smutná, T. Kostková, H. Čermák, M. Táborský, T. Matonoha, L. Benešová, Z. Junák, J. Brožek, A. Fialová, A. Vaculčiaková, T. Materna, P. Nečas, R. Nebřenský, A. Vaculčiaková, T. Materna, L. Langmajer, P. Liška, O. Navrátil, M. Roden, J. Paulová a další.

Režie: V. Moravec

"A ven!"

Při vinobraní se může leccos stát. Třeba to, že přijede Maldavan. Sledujte Vinaře I online

reklama

reklama