Abstinent a vinař? V seriálu to jde dohromady. Seznamte se s Hynkem Čermákem

Ačkoliv v seriálu ztvárňuje velkovinaře Františka Vlčka, herec Hynek Čermák nemá k alkoholu jako takovému zrovna vřelý vztah. To samé se ovšem nedá říci i o jeho vztahu k jižní Moravě, kde díky seriálu Vinaři poprvé natáčel. Reprízy seriálu Vinaři sledujte od čtvrtka 26. března každý týden od 20.15 na Primě.
Hynek Čermák se coby velkovinař Vlček připravuje na záběr
Hynek Čermák se coby velkovinař Vlček připravuje na záběr

reklama

Kvůli jiné roli máte plnovous – s tím jste začal točit Vinaře. Necháte si ho?

Kvůli tomu se také hádáme – štábu přijde, že bych si ho měl nechat, ale já nechci, už toho mám plný zuby, rád bych to shodil.

V čem je vám Vlček blízký?

V ničem! Já jsem zaprvé abstinent, zadruhé bych nedokázal dělat nic tak složitého, jako je výroba vína – to se musí dělat s perfekcionalismem, člověk k němu musí mít vztah, a hlavně to vůbec není můj obor, já se tady všechno učím. Ale možná je mi Vlček blízký svou svobodomyslností.

Nikdy jste nepil víno?

Já jsem abstinent patnáct let, alkohol mi nedělal dobře. A pil jsem všechno, i když vínu jsem asi nikdy nerozuměl. Pil jsem hlavně whisky, ale to by bylo na jiný seriál :-).

Podívejte se na videorozhovor s Hynkem Čermákem:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

František Vlček (Hynek Čermák)

Jaký máte vztah k Moravě? Jsou podle vás Moraváci a Češi opravdu rozdílní?

Já nemám žádný vztah k Moravě, ale stejně tak nemám žádný vztah k Praze – já jsem světoběžník a nemám vztah k místům, ale ke konkrétním lidem. A buď jsou dobří, nebo špatní. Nějak to krajově vymezovat, to je mi vzdálené. Na Moravě jsem nyní poprvé a jsem úplně unešený, jak je to tu krásné. A je fakt, že ti lidé, se kterými tady pracujeme, jsou hodně srdeční, neustále nás zvou na víno, na nějakou klobásu, na něco dobrého.

 

Videoklip k písni se natáčel na jižní Moravě

Z natáčení: Objevte, jak se točil videoklip k písničce Víno

Vinař Bedřich Pavlíček v podání Václava Postráneckého

Václav Postránecký bojuje proti alkoholismu. A přitom hraje v seriálu vinaře

Jitka Smutná si na dobrém víně pochutná

Mám ráda, když zpívají chlapi, říká Jitka Smutná o moravských lidovkách

Tereza Kostková jako vinařova dcera Kateřina

Tereza Kostková, seriálová dcera vinaře, si víno užívá!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!