Marek Taclík jako buran a držgrešle. Ve Vinařích vás bude bavit!

Že se točí nová série Vinařů, to není žádné tajemství. Až donedávna ovšem bylo tajemstvím, jaké budou nové tváře Vinařů. My už vám jednu z nich můžeme představit. Marek Taclík alias Zdeněk Barták vás bude sice štvát. Ale rozhodně vás bude nutit i k úsměvu!
Marek Taclík alias Barták
Marek Taclík alias Barták

reklama

V nové řadě kultovního komediálního seriálu Vinaři, který na podzim odvysílá televize Prima, se objeví postava svérázného venkovana, kterou ztvární herec Marek Taclík. Jeho vykutálený vesničan Barták je „moderní vesnický vekslák“, jak ho popsal herec, který se snaží na všem vydělat. 

Marek Taclík se příliš dlouho nerozmýšlel, než roli v seriálu přijal. „Zásadní roli v mém rozhodování měl autor scénářů první série, Petr Kolečko, protože Petra znám, hraji asi ve třech jeho věcech. Takže přátelství s Petrem rozhodlo.“ 

Seriálovou manželku Marka Taclíka ztvární Laďka Něrgešová. „V duu Barták a Bartáková je hlavou rodiny samozřejmě Bartáková. Ne že by to tak scenáristé napsali, ale s Laďkou se takhle prostě líp hraje, asi tady nastal takový přirozený vývoj – na obou stranách, a Laďka je šéf,“ žertoval Taclík, který má podle svých slov pozitivní vztah k vínu.

Marek Taclík alias Barták Foto:

Marek Taclík alias Barták se seriálovou manželkou Laďkou Něrgešovou

„Skládal jsem degustační zkoušky na vinařské škole ve Valticích a zjistil jsem, že mám talent. Ty zkoušky jsem dokonce udělal na jedničku. Dostal jsem šest sklenic bílého vína a měl jsem určit odrůdy. Udělal jsem jen jednu chybu! A byly to samé pozdní sběry, takže hodně cukru, silná vína, žádná legrace to nebyla,“ dodal herec.

Marek Taclík alias Barták Foto:

Manželská dvojice Bartákových je obrazem podnikavých českých venkovanů a diváci s nimi bezesporu zažijí hodně zábavy.

reklama

reklama