Tenhle střet církevní a světské moci bude Tomicu mrzet. Podívejte se sami!

Farář Tomica vyráží do severočeského Strdína, svého nového působiště. Jednoduché to ale mít nebude.
Tomica je sice farář pohodář, ale....
Tomica je sice farář pohodář, ale....

reklama

Z jižní Moravy je zvyklý, že lidé v Boha tak nějak věří, čas od času zajdou i do kostela a jsou tak celkově zbožnější. Jenže v Čechách je to všechno trochu jinak – v kostele se chladí pivo, místo na nedělní bohoslužbu se místní vypraví radši na závody traktorů. A když už se vypraví do kostela, což opravdu nebývá často, je to jedině z čistě zištných důvodů. Zkrátka kraj pro faráře zaslíbený.

Protože je ale Tomica od přírody pohodář, nenechá se ničím zviklat a rozhodne se nastalou situaci řešit jakožto zástupce boží moci na zemi s vrchním zástupcem moci světské, tedy starostou. Jenže strdínský starosta Chrudoš, to je kapitola sama pro sebe.

Mrkněte se na video:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vinaři II – Tomica a Chrudoš

 

Jestli půjdou strdínští raději na závody traktorů nebo na nedělní bohoslužbu, to se dozvíte v první epizodě druhé řady seriálu Vinaři, kterou na Primě vysíláme v neděli 30. srpna ve 20:15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!