Vražedná Mallorca vyplavuje další zločin. Hledá se ukradená oligarchova ikona

Miranda s Maxem opět společně v akci. Dívejte se v pátek ve 20.15 na Primě na další kriminální případ z ostrova Mallorca.
Vražedná Mallorca (3)
Vražedná Mallorca (3)

Vzácná ikona svatého Mikuláše je navrácena klášteru na Mallorce. V historii už byla jednou z tohoto místa odcizena a teď se dostává díky ženě ruského oligarchy Katty zpět tam, kam patří.

Vražedná Mallorca (3) - upoutávka
Vražedná Mallorca (3) - upoutávka

Při slavnostním předání je ale vzácná ikona opět odcizena neznámým pachatelem, který prchá na člunu. Miranda a Max po člunu pátrají. První kroky vedou také ke Katty, která tvrdí, že je obětí zločinu. Nakonec se dvojici podaří vypátrat člun, ve kterém pachatel uprchl, ale forenzní technici nenajdou ani jednu stopu. Jen účtenka zahozená v křoví je dovede k milenci Katty, který tedy rozhodně byl na místě.

Pátrání vede do galerie, kde umělecký malíř zapírá, že o ikoně nic neví. Když se dvojice vrací s povolením k prohlídce, je galerie opuštěná a nikde nikdo. Je tedy jasné, jak se to celé seběhlo, někdo si zadal u malíře, aby vytvořil kopii ikony a tu pravou pak mohl prodat. Ikona je z ničeho nic nalezena pohozená nedaleko člunu a všechno do sebe začíná zapadat. Miranda a Max se tajně vydají na loď ruské milionářky a tam naleznou pravou ikonu i mrtvolu malíře. Když Ruska znovu vrací ikonu kláštěru, je jasné, že jde o padělek... 

Další premiérový díl kriminálního seriálu Vražedná Mallorca sledujte v pátek 10. července ve 20.15 na Primě.

 

reklama