Chcete hypotéku? Banky vyrukovaly s akčními nabídkami, vyplatí se srovnání

Vývoj posledních dnů na trhu hypoték i dokončení návrhu novely zákona o spotřebitelském úvěru dohnaly banky k akci a ty tak přišly se spoustou výhodných nabídek. Jak se v jejich záplavě zorientovat a vybrat správnou hypotéku?
Na hypotečním trhu je rušno...
Na hypotečním trhu je rušno...
thinkstock.com

reklama

 

Co všechno se chystá? Z připravovaných legislativních změn lidé asi nejvíc uvítají novinky týkající se předčasného splácení hypotéky. Ministerstvo financí chce bankám nařídit, aby svým klientům umožnily splatit bez jakýchkoli sankcí jednou ročně až pětadvacet procent úvěru i mimo termín fixace. Dnes si banky za předčasné umoření dluhu účtují pět procent ze splacené částky za každý rok, který zbývá do konce fixace. Výjimkou je jen Air Bank, která svým klientům umožňuje předčasné splacení hypotéky zdarma – pokud to ovšem je opravdu splacení, nikoli refinancování.

Co je v akci?

S akční nabídkou přichází Hypoteční banka, která nabízí slevu z úrokové sazby ve výši 0,10 procenta, a to  tehdy, když klient odešle orientační propočet z aplikace mobilní Modelovka do Banky. I Česká Spořitelna zareagovala na červnové navýšení úroků dvou největších bank, a to tak, že ke všem nově sjednaným hypotékám s osmiletou fixací nabídla garantovanou úrokovou sazbu 1,99 %.

 

ONLINE SROVNÁNÍ HYPOTÉK
>>> Chci novou hypotéku: SROVNÁNÍ NABÍDEK BANK
>>> Chci refinancovat hypotéku: SROVNÁNÍ NABÍDEK BANK

 

Akční nabídka ale není všechno

Každá banka si chce přirozeně ukrojit svůj tržní podíl. Je bezpečné vybírat jen podle akčních nabídek? K čemu přihlížet při rozhodování? "Nehledě na akční nabídky nesmíme zapomínat na to, že podstatnou roli mají stále konkrétní parametry úvěru, tedy splatnost, fixace, druh nemovitosti, LTV, příjmy, pojištění atd.,“ říká finanční odborník Prima Rádce Libor Coufal. Nejsnadnějším způsobem, jak najít nejvhodnější hypotéku, je tak rychlé online srovnání hypoték, kdy na základě zadaných parametrů najdete nejlepší nabídku na bankovním trhu. Na Prima Rádci navíc můžete zjistit i šanci na získání hypotéky.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: SPECIÁL o hypotékách

Prima Radce - Special Hypotekz Foto:

  • Jak velké úspory musíte mít, abyste dosáhli na hypotéku?
  • Jak najít nejvýhodnější hypotéku?
  • Srovnání nabídek
  • Online hraný seriál ze života o hledání bydlení

 

 

A jaké bydlení vybrat? Tady tak trochu netradiční inspirace... :-)

 

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama