CO VÁS ZAJÍMÁ... Kolik mi banky půjčí nebo na jak velkou hypotéku dosáhnu?

Uvažujete o hypotéce? Pak vás asi napadla stejná otázka, jako řadu našich čtenářů. Na jak velkou hypotéku vůbec dosáhnu? Základní kritéria, od čeho se odvíjí výše úvěru, vám přiblíží odborník Prima Rádce Zbyněk Laisek...
Finanční porada - Hypotéka
Finanční porada - Hypotéka
thinkstock.com

reklama

 

Finanční poradna: HYPOTÉKA, POJIŠTĚNÍ, ENERGIE, PŮJČKA, MOBILNÍ TARIFY, PENZE... Máte dotaz z jakékoliv finanční oblasti? Chcete ušetřit? Chcete vědět, jak efektivně nastavit smlouvu nebo najít výhodnější finanční produkt? Kontaktovat naše odborníky můžete zde.

Dotaz: Chci si koupit byt, ale nemám dostatečné úspory. Rád bych tedy řešil pořízení nemovitosti částečně úvěrem. Nevím, jestli na hypotéku ale vůbec dosáhnu. Na čem závisí, kolik mi banka půjčí? Jak si udělat obrázek, co si můžu dovolit?

Odpověď: Vždy záleží na individuální situaci klienta, jeho možnostech a postoji banky. Maximální výše hypotéky je závislá na významném množství faktorů, které hypoteční banky u klienta zkoumají, v zásadě se tyto faktory dají shrnout do několika základních skupin:

  • jak vysoké má klient příjmy a jaké závazky má ve vztahu k příjmům (podrobně v následujícím článku)
Máte na hypotéku?

Jak BOHATÍ musíte být, chcete-li si vzít hypotéku?

  • jakou platební morálku měl klient doposud
  • jaká je hodnota pořizované nemovitosti (případně dalších nemovitostí, které budou součástí zajištění hypotečního úvěru)
  • jaká bude splatnost hypotéky
  • jaká bude výše úrokové sazby
  • jaký je účel a typ hypotečního produktu (výše uvedená kritéria rozebíráme podrobně v následujícím článku)
Výběr konkrétní hypotéky - další, neméně důležitý krok

Jdeme do finále: Jak vybrat hypotéku, která vyhovuje právě vám?


>>> Jak si udělat nezávisle přehled na trhu? Pro rychlou orientaci doporučujeme srovnat nabídky jednotlivých bank v online kalkulačce hypoték.
>>> Potřebujete-li individuálně vyhodnotit vaši konkrétní situaci, můžete kontaktovat finanční odborníky Prima Rádce, kteří vám zdarma poradí a pomůžou najít nejvýhodnější hypotéku.

 

Zbyněk Laisek - odborník Prima Rádce Foto:

PhDr. Zbyněk Laisek,  M. B. A. Působil mnoho let na poradenských a řídicích funkcích v oblasti finančnictví a energetického trhu v Čechách i v zemích střední a východní Evropy. Několik let se zabývá provozováním nabídek energetických firem na trhu v ČR včetně zajištění zasmluvnění a přechodu klientů k novému dodavateli. Po odoborné stránce se podílí na provozu srovnávače www.prima-RADCE.cz, který srovnává necelou stovku subjektů na trhu v ČR. Zbyněk Laisek má magisterský titul v oboru sociologie a doktorát v oboru ekonomie z Univerzity Karlovy v Praze. Studoval Executive MBA program na Universitě v Pittsburghu a Business Administration ve škole McCombs of Business, University of Texas.

 

DOPORUČUJEME:

Hypotéka? Pusťte si videonávod pro snadný začátek

VIDEO: Vyznejte se v hypotéce snadno a rychle

 

NENECHTE SI UJÍT: SPECIÁL – Vše o hypotékách

Prima Radce - Special Hypotekz Foto:

  • Jak velké úspory musíte mít, abyste dosáhli na hypotéku?
  • Jak najít nejvýhodnější hypotéku?
  • Srovnání nabídek
  • Online hraný seriál ze života o hledání bydlení

 

 

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama