Hypotéka: Malé banky často prohrávají boj o klienty. Neumí se jim přizpůsobit!

Zajímavé podmínky na začátku, zdá se, nestačí. I přes velký zájem potenciálních klientů často malé banky jejich podpis nezískají. Velké banky je totiž v boji o klienty předběhnou.
Jen si vybrat správnou banku...
Jen si vybrat správnou banku...
thinkstock.com

reklama

Když se lidé rozhodnou pořídit bydlení na úvěr, často chtějí peníze co nejdřív, navíc za nejvýhodnějších podmínek. Pro koho se nakonec rozhodnou? Které banky jsou nejoblíbenější? To prozradí statistické údaje firmy Financial Soloutions and Services, která provozuje on-line portály pro porovnávání a sjednávání hypoték.

Boj o klienty - kdo je vítěz?

I přesto, že malé banky často nabízejí velmi zajímavé podmínky, souboj o klienty s velkými bankami prohrávají. Velké banky totiž umějí nabídnout služby rychleji a lépe se přízpůsobí speciálním požadavkům žadatelů o úvěr. A také v neposlední řadě hraje velkou roli značka.

Najděte tu nejvýhodnější nabídku hypotéky právě pro vás. On-line, z pohodlí domova. Zcela bezpečně ji můžete i sjednat.Specifika klientů jsou oříškem

Základními podmínkami umí malé banky ty velké předstihnout a dostat se do hledáčku klienta. Na on-line porovnávačích jsou nejžádanější. Čím více specifických požadavků ale zájemce o půjčku má, a čím více do výběru zasahuje hypoteční poradce, tím častěji klienti skončí ve velkých bankách.

Z malých bank si v první volbě drží zajímavou pozici například mBank, roste ale i podíl České spořitelny. Oproti tomu trochu vyklidila pozice GE Money bank.

Oblíbenost bank, únor 2014 Foto: Financial Solutions and Services

Oblíbenost bank v první volbě klienta, únor 2014. Zdroj: Financial Solutions and Services

Co je „první volba“?

V ní se hodnotí to, pro jakou banku se lidé prostřednictvím on-line porovnávače nejdřív rozhodnou. Pvní volba je ovlivněna pouze tím, co banky nabízejí, ne doporučením poradců či následnými individuálními požadavky při vyřizování hypotéky.

Žadatel zadá údaje o sobě a dostane přesnou nabídku všech bank včetně všech akčních výhod a slev (nabídka již bere na vědomí podmínky klienta a zobrazuje pouze jim odpovídající nabídky). Poté klient volí banku, jejíž produktová nabídka se mu zdá nejlepší (svou roli samozřejmě hraje i značka a předešlé zkušenosti klienta s bankou).

Doporučujeme také:

Vyberte si správnou hypotéku

Degresivní splácení aneb Pohrajte si s hypotékou. Můžete ušetřit!

Bytový dům

REPORTÁŽ: Hypotéka? Na nic nečekejte, úroky opět klesají!

Prima Rádce je i na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama