Jak najít výhodnou hypotéku? Stačí jedna minuta a máte (téměř) jasno

Obíhání jednotlivých bank vám zabere i několik dní, proklikávání webových stránek několik hodin. My pro vás máme minutové řešení...
Udělejte si přehled o nabídkách hypoték
Udělejte si přehled o nabídkách hypoték
thinkstock.com

reklama

Hypoték se loni sjednalo víc než dost. Letos má trend pokračovat. Pokud se chystáte i vy pořídit vlastní dům, byt či pozemek a budete k tomu potřebovat půjčit určitou sumu peněz, dostupné financování bydlení pravděpodobně po nějakou dobu stále zůstane. Hypotéky by neměly rozhodně zdražovat, mají zůstat stejně výhodné, nebo naopak ještě zlevní. Podle odborníků je hypotéka investice, kvůli které má smysl se zadlužit. Na rozdíl od půjček na oslavy, dovolenou, nádobí nebo vánoční dárky. Byt, ve kterém plánujete strávit většinu života (nebo ho chcete pronajímat), je něco, co budete užívat dlouhodobě, co denně uvidíte a můžete si na to „sáhnout“. Ale dosáhnete vůbec na hypotéku? Jak zjistíte, která hypotéka je pro vás nejvýhodnější? Kolik potřebujete mít naspořeno a jaké měsíční splátky můžete očekávat?

Náročný proces...

Jedna věc jsou podmínky banky, druhá věc vaše finanční situace. Není vůbec snadné poznat výhodnou nebo nevýhodnou hypotéku. Aktuálně je možné získat hypotéku se sazbou hluboko pod 2 procenty, záleží pouze na parametrech žadatele o hypotéku, vhodném výběru banky, resp. úvěru a částečně i vyjednávacích schopnostech klienta nebo pověřeného hypotečního makléře. Banky se totiž předhánějí v co nejnižší úrokové sazbě a akčních nabídkách, ale výběr hypotéky skutečně není jen o aktuálních procentech. Ještě je třeba brát v úvahu další podmínky: Například povinnost uzavřít pojištění (jak životní, tak zastavené nemovitosti), otevřít si u banky běžný účet, další poplatky (za zpracování úvěrové smlouvy) a podobně. Takže v případě hypotéky nejde jen o to sledovat úrokovou sazbu, ale je třeba sledovat i další náklady, které mohou výdaje na hypotéku posunout výš, než je inzerováno.

Rodina se stěhuje do nového...

Jak financovat bydlení? Hypotéka vs. stavební spoření: Výhody a nevýhody

Přehled o trhu? Stačí minuta a máte jasno

Zjistit, jestli na hypotéku vůbec máte, vám v první řadě pomohou jednoduché kalkulačky. I my jednu takovou máme. Oslovili jsme banky na našem trhu a jejich nabídky najdete ve srovnávacím kalkulátoru. Všechny hypotéky najdete na jednom místě, nic to nestojí. Naopak veškeré porovnání je zdarma a vy navíc získáte okamžitý přehled, ze kterého můžete vybírat, nebo si alespoň situaci ujasnit. Celé porovnání vám zabere asi minutu.

Vyzkoušejte: SROVNÁNÍ NABÍDEK HYPOTÉK na českém trhu

Bonus: Pomoc ve složitém vyjednávání

Našli jste nemovitost vašich představ (případně rozhodli o rekonstrukci apod.) a spočítali příjmy, výdaje, vyhodnotili finanční rezervu v souvislosti s cenou, kterou máte prodejci zaplatit. Teď už tedy zbývá jediné: Vybrat hypotéku, která bude ideální právě pro vás. Přehled o úrocích a akčních nabídkách už máte a možná jste si už vybrali i konkrétní banku. Čeká vás teď rozhodování o tom, jakou vybrat sazbu (fixní, variabilní) či o typu splácení (degresivní, progresivní či anuitní). Pokud si s tím sami nevíte rady a chcete pomoci s vyjednáním nejvýhodnějších podmínek, můžete se obrátit i na finanční experty Prima Rádce, kteří vám nezávazně poradí. Kontaktovat je můžete zde, případně na e-mailové adrese info@prima-radce.cz či na telefonu 810 811 812.

 

Pokud chcete žádat o hypotéku, všechny zásadní informace najdete na jednom místě. SPECIÁL o hypotékách

Prima Radce - Special Hypotekz Foto:

  • Jak velké úspory musíte mít, abyste dosáhli na hypotéku?
  • Jak najít nejvýhodnější hypotéku?
  • Srovnání nabídek
  • Online hraný seriál ze života o hledání bydlení

 

 

 

Co všechno nás čeká v roce 2016 ve finanční oblasti? Co zdraží, co zlevní a jaké nové zákonné povinnosti začnou platit? To zjistíte v našem SPECIÁLU:

Speciál: Peníze v roce 2016 Foto:

 

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama