X Factor 2014: Kola, pravidla a porotci. Jak to všechno bude?

Už za pár dnů odstartuje na našich i slovenských televizních obrazovkách světoznámá pěvecká soutěž X Factor. Co to vlastně je, odkud přišla a proč se koukat zrovna na ni? Odpovíme vám v tomto článku!
X Factor porota 1 - Obrázek 1
X Factor porota 1 - Obrázek 1

reklama

Kdy a kde?

X Factor je televizní pěvecká soutěž pocházející z Velké Británie, konkrétně z pera Simona Cowella, nechvalně známého porotce s vybroušeným ostrým jazykem, o který se v zahraničních verzích „řízlo“ už mnoho méně talentovaných uchazečů. V České republice jste mohli X Factor vidět v roce 2008, na Slovensku bude jeho letošní uvedení premiérou. Sledovat jej budete moci na televizi Prima a Joj.

Soutěž a její průběh

 A jak celá soutěž probíhá? Úplně první fází jsou castingy, které již proběhly: na Slovensku v prosinci a v České republice v polovině ledna. Na nich mohli uchazeči z obou zemí předvést svoje pěvecké umění. Poté proběhly castingy před porotou v bratislavské Incheba aréně, kde porotci oddělili tzv. zrna od plev. Postupující byli pozváni na soustředění do Bratislavy na tzv. Bootcamp. Z této skutečně náročné fáze soutěže vyjdou jen ti nejlepší a nejotrlejší, kteří budou rozděleni do jednotlivých skupin, a to: Muži, Ženy, Starší 28 let a Hudební skupiny. Každou z těchto „škatulek“ dostane na starost jeden z porotců – bude jim předávat své zkušenosti, nutit je ke stále lepším a lepším výkonům a provede své svěřence dalšími koly, jejichž absolutní vítěz získá ve velkém Finále celých 5 milionů korun. Ještě předtím však po zmiňovaném soustředění proběhne fáze s názvem Judges Houses, neboli Domy porotců, během nichž sami porotci rozhodunou o tom, kdo z jejich skupiny postoupí do toho nejužšího výběru.

Vývojová linka X Factoru

 

Zahraniční hvězdy

 Kromě Simona Cowella jste mohli v zahraničních verzích vidět v pozici porotců například Paulu Abdul, Cheryl Cole, Nicole Scherzinger, Demi Lovato, Britney Spears, Kelly Rowland a Paulinu Rubio. Ze soutěže zároveň vyšlo mnoho současných pěveckých hvězd, jako třeba chlapecká skupina válcující světové hitparády One Direction, divoké dívčí kvarteto Little Mix nebo zpěvačka s kouzelným hlasem Leona Lewis.

Hvězdy zahraničního X Factoru

Porota

Jednotliví porotci se svým svěřencům velice intenzivně věnují a prostřednictvím jejich výkonů spolu mezi sebou v porotě skrze štiplavé poznámky samozřejmě soupeří. Právě individuální přístup porotců i jejich nevinné bitvy mezi sebou jsou ty detaily, které dělají X Factor tak výjimečným.

A komu že byla svěřena ta obrovská odpovědnost být porotcem česko-slovenského X Factoru? Jedním z nich je Ondřej Brzobohatý, herec, skladatel a zpěvák, dalším je Oto Klempíř, známý textař, ženskou část poroty tvoří Sisa Lelkes Sklovska, slovenská zpěvačka, operní a muzikálová pěvkyně, a Celeste Buckingham, mladičká slovensko-americká zpěvačka. Moderátorem celé soutěže bude neodolatelný Martin ,Pyco' Rausch.

Sledujte s námi už od poloviny března trnitou cestu soutěžících od prvního castingu, přes jejich vývoj pod vedením některého z porotců až po jejich nejlepší výkony na velkém pódiu v živých finálových kolech.

A pamatujte: „Je to právě ten FAKTOR, který člověka odlišuje od jiných. Není to jen o nejlepším hlasu, nejlepším vzhledu či nejlepším stylu. Vítěz X Factoru má od všeho něco - něco, co z něj dělá star!“

Nezapomeňte nás sledovat i na našich facebookových stránkách: https://www.facebook.com/xfactorcesko

 

Porota X-Factoru je kompletní

X Factor má porotu: Excentrická zpěvačka, operní diva, lamač srdcí a textař perfekcionista!

X Factor Stage - Obrázek 3

Česko Slovenský X Factor 2014: Castingy plné talentů!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!