Zaposlouchejte se do Burácení motorů i lidských osudů

Rozhodně nečekejte žádnou mainstreamovou záležitost. Film Burácení je založen na pravdivé události, která se stala v roce 2004 a která završila sérii příběhů, jež autor road movie sledoval v médiích už řadu let. Domácí násilí, sebeobrana, pomoc blízkému v nouzi...
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Burácení - upoutávka

reklama

Tohle road movie Burácení z roku 2015 je dílem režiséra Adolfa Ziky, který k němu psal scénář celých dlouhých sedm let. Zika, bývalý judista, fotograf významných módních i sportovních značek a osobností, je mimochodem zodpovědný za celovečerní dokumentární film o Janu Saudkovi nazvaný V pekle svých vášní, Ráj v nedohlednu. Burácení je jeho debut, za který získal cenu za nejlepší celovečerní hranný film na Motorcycle Film Festivalu v New Yorku.

Přehrajte si film Burácení online v archivu iPrima.cz

Tento snímek je o ohroženém lidském druhu, jehož touha po svobodu projevu a smysl pro spravedlonost je až na samé hranici zákona a společenských norem. Ne náhodou je zasazen do motorkářského prostředí plného rockové hudby a sochařské komunity, kde se mísí rovná a čestná povaha s výbušností a burácením motorů.

Burácení - Obrázek 12
Burácení - Obrázek 12

Ve vedlejších rolích se tu představí Richard Müller, Jakub Kohák, Zuzana Bydžovská nebo třeba skvělý Vladimír Javorský. Hlavní mužská role byla svěřena neherci Tomáši Haníčkovi, předákovi metalové kapely Krucipüsk, jejichž hudba tvoří soundtrack filmu. Jeho ženský protějšek tvoří slovenská herečka Vica Kerekes, kterou si možná pamatujete z komedie Nestyda, kde se představila jako milenka Jiřího Macháčka, či z filmu Jiřího Vejdělka Muži v naději, kde jako krásná Šarlota hraje opět po boku Macháčka a také Bolka Polívky.

Burácení - Obrázek 4
Burácení - Obrázek 4

 

Možná jste o filmu Burácení nevěděli...

  • Námět filmu byl původně zamýšlen jako námět filmu dokumentárního.
  • Zpěvák Richard Müller se díky tomuto snímku vrátil na plátno po dobrých 17 letech (Rivers of Babylon, 1998).
  • Na oficiálních internetových stránkách www.buracenifilm.cz byly ještě před premiérou snímku zveřejněny krátké filmy, které předcházely dějové linii samotného snímku. Měly za úkol seznámit diváky s autentickými událostmi a zajistit srozumitelnost filmového příběhu.
Burácení - Obrázek 9
Burácení - Obrázek 9

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!