Eliška Balzerová oceněna za nejlepší herecký výkon v dabingu – za Joan ze Zlé krve

FTV Prima získala letos na slavnostním vyhlášení prestižních Cen Františka Filipovského za dabingovou tvorbu ocenění z nejcennějších. Cenu diváků za ženskou roli si odnesla herečka Eliška Balzerová za roli Joan Crawfordové (herečka Jessica Lange) v seriálu Zlá krev.
Herečka Eliška Balzerová
Herečka Eliška Balzerová
Facebook/Eliška Balzerová

reklama

Příznivci dabingu měli i letos možnost elektronicky hlasovat o nejúspěšnějším ženském a mužském hlasu, a rozhodli tak o Ceně diváků za nejlepší ženský a mužský herecký výkon v dabingu.

Právě Cena diváků je oceněním, jež svědčí o výrobě kvalitního a hodnotného dabingu. Ten pro vás na Primě připravuje oddělení dabingu vedené Jaroslavem Richtrem.

Nejvíce hlasů získala Eliška Balzerová za roli Joan Crawfordové (herečka Jessica Lange) v seriálu Zlá krev I, který jste mohli sledovat na Prima LOVE.

Eliška Balzerová: Jsem velmi šťastná

„Ta cena je velmi cenná. Když se dávají ceny za určitý výkon a uděluje je komise, tak tam mohou být různé animozity, herečky se nemají rády a herci se nemají rádI, ale tohle je cena diváků, takže já jsme velmi šťastná. Mám radost a děkuji divákům,“ uvedla herečka Eliška Balzerová při slavnostním předávání, potěšená upřímnou diváckou přízní.

Na Elišku Balzarovou se můžete také podívat v jednom z jejích nejnovějších filmů Tátova Volha v iPrima Videopůjčovně.

Susan Sarandon a Jessica Lange v hlavních rolích seriálu Zlá krev
Susan Sarandon a Jessica Lange v hlavních rolích seriálu Zlá krev

Cenu diváků za nejlepší mužský výkon pak získal Vojtěch Dyk za roli Grinche v animovaném snímku Grinch.

Cena in memoriam pro Václava Postráneckého

V rámci jubilejního 25. ročníku Cen Františka Filipovského za dabingovou tvorbu se sešlo pro hodnocení 41 snímků a porota posuzovala celkem 102 návrhů. 

Ze široké řady udělených cen jmenujme dále například Cenu Františka Filipovského za mimořádné dabingové zpracování audiovizuálního díla letos udělenou snímku Avengers: Infinity War v čele s režisérem Vladimírem Žďánským.

Cenu Františka Filipovského za dlouhodobé herecké mistrovství v dabingu tentokrát získali hned čtyři herci. Jsou jimi Jana Šulcová, Aranka Lapešová, dále Jiří Klem a in memoriam Václav Postránecký, za kterého cenu převzala rodina. Tuto cenu uděluje od roku 1995 výhradně Prezídium Herecké asociace. (Václava Postráneckého si můžete připomenout například v seriálu Vinaři či Krejzovi v archivu iPrima.cz)

Dovolte mi popřát všem nominovaným a oceněným, aby i nadále vytrvali ve svém úsilí a nadále šířili dobré jméno proslulého českého dabingu,“ uzavřel celý slavnostní večer jeho moderátor Ondřej Kepka.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!