"30" sametových fotografií Lenky Hatašové oblétá svět!

Dosud nepublikované fotografie zachycující atmosféru i osobnosti vázané k událostem 17. listopadu 1989 pořídila tehdy začínající fotografka, která stejně jako sametová revoluce letos slaví třicáté výročí své profesionální kariéry. 
Sametové fotografie z roku 1989
Sametové fotografie z roku 1989
Lenka Hatašová

reklama

"Oslavy výročí listopadové revoluce jsou pro mě osobně velkou emocionální vzpomínkou na mé fotografické začátky. I když jsem díky tatínkovi fotografovala od útlého dětství, v roce 1989 jsem poprvé zažila velký svět akce a reportáže. S lehkým dojetím se dívám na své záběry pořízené východoněmeckou Prakticou, na kterou jsem si v té době dlouho šetřila. Neměla jsem tehdy prostředky na lepší techniku, a jediný objektiv přicházející v úvahu byla takzvaná "padesátka", která je navíc pro pořizování reportáží naprosto nevhodná. Nadšení, se kterým jsem celé dny pobíhala po ulicích a v noci pak vyvolávala v temné komůrce desítky filmů, pro mě dnes ale znamená víc než technická kvalita snímků, které poprvé po třiceti letech vidím ve zdigitalizované a zvětšené podobě". 

Výstava k výročí revoluce
Autor: Lenka Hatašová Výstava k výročí revoluce

Momentálně je výstava unikátních fotografií "30" do 6.12. k vidění v galerii Kryt v Klášterci nad Ohří, pak se postěhuje do výstavních prostor KC Zahrada v Praze. Vystavilo ji i Centrum českého národního dědictví v Dallasu, které v rámci oslav o víkendu navštíví i český ambasador. Před pár dny výstava byla k vidění i v Českém domě v Paříži, kde sklidila obrovský úspěch.

Lenka Hatašová osobně...
Autor: Robert Vano Lenka Hatašová osobně...

Kdo je Lenka Hatašová (1969): Coby fotoreportérka prošla válečným bojištěm na Balkáně, zeměmi Střední a Severní Ameriky i tenisovými kurty legendárního grandslamu. V posledních letech se věnuje již výhradně portrétu, fotografuje zejména osobnosti české kultury, politiky a sportu. Od roku 2016 je držitelkou titulu Nikon Ambassador; v témže roce představila v pražské Nikon Photo Gallery svůj projekt portrétů osobností nazvaný "V jiném světle". K dokumentární fotografii se navrací při svých cestách po světě jako v případech výstavních kolekcí z Kuby, Francie nebo Izraele. V posledních letech byla osobní fotografkou Karla Gotta.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!