4 mrtví a 6 zraněných po střelbě na večírku v Kalifornii

Celkem 10 lidí zacílil minimálně jeden střelec, který se vplížil na posezení rodiny s přáteli sledující zápas amerického fotbalu. Podle aktuálních informací nepřežili 4 lidé a 6 bylo zraněno. Incident se odehrál v americkém Fresnu v Kalifornii.
4 mrtví a 6 zraněných po střelbě na večírku v Kalifornii
4 mrtví a 6 zraněných po střelbě na večírku v Kalifornii
Twitter/@MarieEdinger

reklama

Kolem osmé hodiny večer tamního času dostali policisté několik hlášení o střelbě. Z informací zahraničních médií vyplývá, že se minimálně jeden útočník vkradl na cizí pozemek, kde začal střílet.

Útok se odehrál na zahradě jednoho z domů, kde se sešla rodina s přáteli, aby mohli společně sledovat zápas amerického fotbalu. Tři lidé zemřeli na místě, jeden po převozu do nemocnice.

V současné chvíli nejsou o útočníkovi či potenciálních útočnících známé žádné informace. Podle policie nic nenasvědčuje tomu, že by se s oběťmi znal. Po útoku z místa činu utekl.

 

 

Všechny oběti jsou muži mezi 25 a 35 lety, přítomné ženy ani děti zraněny nebyly. Na místě zasahuje velké množství záchranných i policejních složek.

Večírku se účastnilo asi 35 lidí, z nichž byla většina venku na zahradě. Policie bude všechny zúčastněné vyslýchat pro další informace.

 

 

Někteří ze zraněných převezených do nemocnice by měli být ve stabilním stavu, píše agentura AP.

Jedná se o třetí masovou střelbou v Kalifornii během týdne. Podle serveru Fresnobee došlo v ten samý den ke střelbě v jiné části města, jejímž následkem zemřel mladý muž. Policie nepotvrdila mezi incidenty souvislost.

reklama

reklama