95letá pacientka se stala nejstarší ženou v Itálii, která se zotavila z nákazy koronavirem

Alma Clara Corsini z italské Modeny, u níž byla na základě testů potvrzena nákaza COVID-19, se stala nejstarší ženou v Itálii, která se z této nemoci zotavila. 95letá pacientka byla přijata 5. března s příznaky nového druhu koronaviru do nemocnice ve městě Pavullo nel Frignano, nyní je podle informací italských médií zcela zdravá a byla propuštěna domů.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Pětadevadesátiletá žena ze severní Itálie se z nákazy vyléčila bez nasazení antivirové terapie, která se v různých kombinacích momentálně používá nejčastěji, vakcína proti COVIDu-19 je totiž stále ještě v rámci vývoje.

Konspirační teorie o tom, že koronavirus unikl z tajných laboratoří čínské vlády, berou za své.

KORONAVIRUS ONLINE: Mimořádná opatření jsou prodloužena prozatím do 1. dubna, s otevřením škol se počítá nejdříve v polovině května

„Ano, jsem v pořádku. Lidé, kteří se o mě tak dobře starali, byli moc hodní a za chvíli už mě mají poslat domů,‘‘ řekla téměř stoletá pacientka italskému serveru Gazzetta di Modena. Podle něj se Alma Corsini stala pýchou celého oddělení v tamní nemocnici. Případ paní Corsini tak dává naději všem nakaženým lidem spadajícím do tzv. rizikové skupiny. Velkou roli samozřejmě hraje celkový zdravotní stav člověka před nákazou, jak vidno – vyléčení není nemožné.

Harvey Weinstein (Zdroj: CNN)

Koronavirus doběhnul odsouzeného filmového producenta Weinsteina ve vězení!

Ve snaze zabránit šíření koronaviru je v Itálii momentálně zakázán jakýkoli pohyb na veřejném prostranství a jsou uzavřeny všechny obchody kromě potravin a lékáren. Zdá se, že ochranná opatření začínají fungovat, jelikož v několika malých městech v provincii Modena na severu Itálie se podařilo snížit počet nových případů nákazy na nulu.

V Itálii je momentálně téměř 60 tisíc lidí s potvrzeným COVIDem-19, po Číně je to země s nejvyšším počtem nakažených. Doposud v Itálii v důsledku nemoci zemřelo téměř 5 a půl tisíce lidí, více než 7 tisíc jich bylo vyléčeno.

reklama

reklama