A zase ten rasismus: Dva zaměstnanci hotelu dostali výpověď za to, že zavolali policii na hosta tmavé pleti

Dvěma zaměstnancům hotelu v americkém státě Oregon se rasová nesnášenlivost stala osudnou. Výpověď dostali za zavolání policie na muže tmavé pleti, který se nahrával na telefon. Afroameričan byl přitom hostem v hotelu.
ilustrační foto
ilustrační foto
Facebook/DOUBLETREE BY HILTON PORTLAND

reklama

Zahraniční média informovala o těžko pochopitelném případu rasové nesnášenlivosti. Hotel The DoubleTree v Portlandu má z ostudy kabát, kvůli zaměstnancům, kteří zavolali policii na muže tmavé pleti, který se nahrával na svůj mobilní telefon.

Čtyřiatřicetiletý Jermaine Massey byl hostem ve zmíněném hotelu, když k incidentu došlo. Ve chvíli kdy se nahrával a mluvil do svého telefonu na něj dva zaměstnanci hotelu The DoubleTree zavolali policii. Když se muž snažil policii vysvětlit, že je hostem v hotelu a ukazoval jim své klíče od pokoje, jeden ze zaměstnanců mu odpověděl „už nejsi hostem“.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Pan Massey část incidentu nahrál na video a záběry zveřejnil na internetu. Na záběrech se Massey ptá, z jakého důvodu vlastně zavolali zaměstnanci policii, když neudělal nic špatného.

Video se stalo okamžitě virální a vedení hotelu začalo jednat. Dva zaměstnanci, kteří bezdůvodně zavolali na pana Masseyho policii, dostali výpověď. „Jejich chování a reakce se neslučují s filozofií a hodnotami hotelu,“ uvedlo vedení hotelu na Twitteru.

 

 

I přesto však hotel The DoubleTree v Portlandu čekají tahanice před soudem, jelikož Masseyho advokáti mají v úmyslu hotel žalovat kvůli rasové diskriminaci.

Finsko jako bašta rasismu. EU vydala zprávu, podle které je rasismu v Evropě "všudypřítomnou pohromou"

Finsko jako bašta rasismu. EU vydala zprávu, podle které je rasismus v Evropě „všudypřítomnou pohromou"

reklama

reklama