Absurdní situace: Bojovníkům Islámského státu chodí z Francie sociální dávky

Jedním ze štědrých přispěvatelů Islámského státu (ISIS) je francouzský sociální systém. S tímto šokujícím zjištěním přišel francouzský deník Le Figaro. Stovky džihádistů bojujících v řadách ISIS totiž dál pobírají ve Francii, odkud odešly, sociální dávky a příspěvky, které si pak nechávají posílat.
27. 10. 2017 ZPRÁVY: BOJOVNÍCI ISLÁMSKÉHO STÁTU STÁLE POBÍRAJÍ SOCIÁLNÍ DÁVKY VE FRANCII
27. 10. 2017 ZPRÁVY: BOJOVNÍCI ISLÁMSKÉHO STÁTU STÁLE POBÍRAJÍ SOCIÁLNÍ DÁVKY VE FRANCII

reklama

Zní to naprosto neuvěřitelně, ale je to skutečnost: Francouzský sociální systém financuje ISIS. Potvrdilo to rozsáhlé vyšetřování francouzských tajných služeb, jehož závěry teď deník Le Figaro zveřejnil.  Francouzské úřady totiž dál vyplácejí štědré sociální dávky těm, kteří odešli bojovat do řad islamistů v Sýrii nebo Iráku.

„Rodiče nebo příbuzní si dávky v nezaměstnanosti nebo rodičovské příspěvky vybírají a posílají je pak poštovní poukázkou do bojových zón - většinou přes Turecko,“ vysvětlil podle francouzského deníku jeden z vyšetřovatelů.

Francouzské úřady totiž vůbec netuší, že příjemci dávek už ve Francii nežijí.  Jak je to možné? Prostě jim to nikdo neoznámil. Přitom se zdaleka nejedná o pár jednotlivých případů. Jen v loňském roce odhalily tajné služby 420 takových operací. Celková částka, která tak na účtech ISIS v posledních letech přistála, přesahuje dva miliony eur, tedy přes 50 milionů korun. A podle vyšetřovatelů Francie nebude jedinou zemí, kde k tomu dochází.

„Objevili jsme celou síť výběrčích těchto příspěvků, které slouží přímo k financování Islámského státu,“ cituje Le Figaro vyšetřovatele.

Stále častěji se ukazuje, jak ani v době rozsáhlé elektronizace nejsou různé státní orgány schopny si informace předávat.  Pokud už tajné služby o odchodu mladých Francouzů do služeb ISIS vědí, je tato informace nedostupně uzavřena v jeho databázi. To by se po zveřejnění šokujících informací mělo změnit. Kolik dalších absurdit ale celý systém ještě skrývá? 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!