Aby děti neprohrály výplatu aneb Pozor na mikrotransakce u aplikací

Také občas necháte svým dětem mobil na hraní nejrůznějších her? Mohlo by se stát, že utratí značnou sumu peněz...
Pokud necháváte mobil dětem na hraní, nastavte hesla
Pokud necháváte mobil dětem na hraní, nastavte hesla
thinkstock.com

reklama

 

Peníze můžete během používání mobilu utratit i jinak než jen za hovory či MMSky. Hlavně tehdy, pokud smartphone půjčujete i svým dětem. Aplikace jsou sice většinou zadarmo, ale obsahují takzvané mikrotransakce. A nejčastěji je to problém právě u her. Hrajete, hrajete a najednou nemůžete... Ledaže byste zaplatili malý poplatek. Jenže takových poplatků můžete vy, nebo právě vaše děti za den „vypláznout“ hned několik.

Ušetřit můžete až 50 % měsíční útraty za telefon. Srovnání tarifů mobilních operátorů na Prima Rádci

Požadujte heslo

Dnes už je běžné mít připojenou bankovní kartu na telefon a "mobilní nakupování" je pak rychlé a jednoduché. Jenže hrozba, že vám z účtu zmizí výplata, ani nebudete vědět jak, existuje. Pokud bankovní kartu využíváte tímto způsobem i vy, raději požadujte každou mikrotransakci i platbu za nákup jakékoliv aplikace potvrdit heslem. Pak snad nedopadnete jako maminka v žebříčku TOP3 nejdražší mikrotransakce v pořadu Applikace. Podívejte se na následující video, kde vám ukážeme tři hry, které po vás můžou chtít poplatky, a jak vysoké můžou být. Ač na relativně vážné téma, pobavíte se... :-)

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prima Rádce - Pozor na mikrotransakce za aplikace

 

 

Tady se můžete podívat na celý díl Applikací o financích.

Pořad Applikace s Ivou Frühlingovou a Mikolášem Tučkem, který je nadupaný zajímavými tipy, radami a novinkami ze světa mobilních aplikací, můžete sledovat každou sobotu na Prima Cool. Všechny odvysílané díly najdete také na Prima PLAY - Applikace.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!