Adrenalinová záchrana tonoucího psa: Policistu i vyčerpaného retrívra uvěznilo bahno

Duchapřítomnost, rozhodnost a rychlá reakce syna jednoho z policistů ze Šlapanic u Brna nejspíš zachránily život zlatého retrívra. Pes uvízl v hlubokém bahně potoka a neměl už sílu se dostat ven.
Policisté se zachráněným psem
Policisté se zachráněným psem

reklama

Chlapec na podvečerní procházce zahlédl, jak se dvě ženy snaží z tamního potoka Říčka zachránit psa. Ten vězel beznadějně v bahně a bylo jasné, že ke břehu se sám dostat nedokáže. Ženy nutně potřebovaly pomoc. Hoch přiběhl na blízké obvodní oddělení a požádal o pomoc. Hlídka nezaváhala ani vteřinu. K vyčerpanému zvířeti se praporčík Michael Jeremka, jištěný lanem ze služebního automobilu, dostal vcelku snadno. Vzal psa do náruče a zamířil zpět. Pod mostem, kudy musel projít, se ale s velkým psem v náručí sám propadl po pás do bahna. Psa nakonec musel odhodit na břeh, odkud už se sám dostal do bezpečí. Zachránce pak musel vyprostit z bahenní pasti kolega, praporčík Robert Sebestyén. Vytáhl ho na břeh opět pomocí lana.

Na břehu se dočkal díků majitelek i vděčného pohledu zlatého retrívra. Záchranná akce měla pak ještě dohru v podobě očisty na oddělení. Páchnoucím bahnem obalenou výstroj nebylo možné zachránit, a tak celou záchrannou akci zakončila cesta do výstrojního skladu pro novou uniformu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!