Afghánci, který ubodal Němku, zamítli azyl už 10 měsíců před činem. Zůstal kvůli svému údajnému věku

V Německu nadále pokračuje vyšetřování tragického incidentu, kdy migrant z Afghánistánu mezi svátky ubodal ve městě Kandel svoji bývalou přítelkyni Miu (†15). Vyšlo například najevo, že jeho žádost o azyl byla zamítnuta už v únoru minulého roku. Kvůli svému nízkému věku ale mohl zůstat. Jenže je Afghánec skutečně nezletilý?
Město Kandel ovládl mezi svátky smutek
Město Kandel ovládl mezi svátky smutek
Twitter/Onlinemagazin

reklama

Podle deníku Bild přišel Abdul D. do Frankfurtu nad Mohanem v dubnu 2016. U sebe neměl žádné doklady. Tvrdil, že pochází z Kábulu a jako datum narození uvedl 1. 1. 2002. Jenže uveřejněná fotka vyvolává značné pochybnosti ohledně jeho věku a nejen otec oběti nevěří, že Afghánec před několika dny oslavil skutečně teprve 16. narozeniny.

Uvedený věk byl přitom pro Abdulovo setrvání v Německu klíčový. Tamní úřady totiž nezletilé migranty především kvůli vysokým nákladům a komplikovanému řízení prakticky nevyhošťují. Navíc podle zákona o dobrých životních podmínkách dětí a mládeže mají nárok například na ubytování, zdravotní péči nebo třeba jazykové kurzy.

Abdulovi D. tak zřejmě příliš nevadilo, když mu na začátku minulého roku úřady zamítly žádost o azyl. Deportace se obávat nemusel a úřad pro mladistvé se o něj nadále staral. A právě ten si nyní stěžuje na liknavost policie. Ta totiž sice od rodičů oběti dostala několik oznámení, že migrant své bývalé přítelkyni vyhrožuje, úřad pro mladistvé ale údajně neinformovala.

ilustrační foto

Afghánec týdny vyhrožoval 15leté Němce. Pak ji ubodal v drogerii

„Obviněný dívce vyhrožoval, že si na ni počká na nádraží a že by měla myslet na svoji budoucnost,“ uvedl mluvčí policie Michael Baron. Své výhrůžky pak tři dny po Štědrém dnu bohužel opravdu splnil. Miu sledoval až do drogerie, kde ji zřejmě ze žárlivosti několikrát bodnul. Dívka, která se s Afgháncem na začátku prosince rozešla, útok nepřežila

V průběhu vyšetřování vyšlo také najevo, že se Afghánec choval násilně i vůči jiným dětem. „Často vyhrožoval mému synovi a říkal mu, ať se od jeho dívky drží dál. Když můj syn řekl, že těžko může opustit výuku domácích prací a školní jídelnu, kde se s Miou potkával, dal mu Abdul pěstí do obličeje a rozbil mu brýle,“ popsala pro Bild matka 15letého napadeného chlapce.

Migrant obžalovaný ze znásilnění mladé ženy

Migrant obviněný ze znásilnění urážel u soudu oběť. Je to prostitutka, křičel

Teď čeká Afghánce soud a tam se zřejmě ukáže, jak starý doopravdy je. Soudce si totiž může vyžádat lékařské metody včetně rentgenových vyšetření. Stáří pachatele totiž výrazně ovlivňuje rozsudky. Delikventi ve věku od 14 do 17 let totiž mohou za vraždu dostat maximálně 10 a za zabití maximálně pět let vězení. Pachatelům, kterým je 18 až 21 let pak už za vraždu hrozí doživotí a za zabití maximálně 10 let za mřížemi, informuje Bild.

Podobná situace nastala v případu migranta, který zavraždil studentku ve Freiburgu. Afghánec Hussein K. totiž tvrdil, že mu v době činu bylo 17 let. Lékaři následně prokázali, že je o celých osm let starší, než úřadům tvrdil.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!