Afghánec, který útočil poblíž rakousko-českých hranic, má na svědomí už dva lidské životy

Afghánec, který v pondělí u rakousko-českých hranic ubodal řidiče a ujel s jeho autem, se zřejmě bude zodpovídat z dvojnásobné vraždy. Dnes v nemocnici zemřel pečovatel, kterého cizinec těžce zranil v ubytovně pro žadatele o azyl. Informaci rakouské stanici ORF potvrdila policie.
15. 10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: V RAKOUSKU DOPADLI AFGHÁNCE PODEZŘELÉHO Z VRAŽDY U HRANIC S ČR
15. 10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: V RAKOUSKU DOPADLI AFGHÁNCE PODEZŘELÉHO Z VRAŽDY U HRANIC S ČR

reklama

Zaměstnanec Červeného kříže, který pracoval v ubytovně pro žadatele o azyl poblíž rakousko-českých hranic, bojoval od pondělního útoku o život v Keplerově fakultní nemocnici v Linci. Dnes však svým zraněním podlehl. Policisté tak 33letého Afghánce vyšetřují pro podezření z dvojnásobné vraždy.

Afghánec útočil v pondělí v obci Wullowitz, která se nachází přibližně dva kilometry od Dolního Dvořiště. Nejprve napadl pečovatele místní ubytovny pro žadatele o azyl a těžce ho zranil. Následně nožem zabil farmáře, jehož autem pak ujel. Policisté pachatele dopadli v pondělí večer nedaleko Lince. Do pátrání se zapojili i čeští policisté.

Hledaný Afghánec

AKTUALIZUJEME: Afghánec, který zabil u rakousko-českých hranic řidiče, byl v noci dopaden

Podle rakouských médií se obviněný Jamal A. při výslechu přiznal. Důvodem jeho vražedného běsnění mělo být to, že chtěl pracovat jen v určitou denní dobu, ale nebylo mu to umožněno. Jednání o práci s ním vedl právě napadený pracovník Červeného kříže. 

Rakouská média informovala, že Jamal A. přišel do země v roce 2015. Jeho žádost o azyl byla ale loni zamítnuta. Policistům nebyl neznámý, několikrát se totiž kvůli agresivitě dostal do křížku se zákonem. Prokuratura Afghánce označila za silně věřícího muslima, který ale nevykazoval známky radikalizace. Ani v pondělním incidentu nehrál podle policistů roli náboženský podtext.

Rakouské úřady nechaly po tragickém incidentu ubytovnu vyklidit. Přibližně 20 běženců, kteří v dnes už zavřeném zařízení žili, bylo přemístěno na jiná místa. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!