Afghánec týdny vyhrožoval 15leté Němce. Pak ji ubodal v drogerii

Další vraždu spáchanou migrantem řeší od včerejšího dne němečtí kriminalisté. Ve městě Kandel na jihozápadě země ubodal 15letý Afghánec stejně starou dívku. Pachatel, kterého zadrželi zákazníci obchodu, skončil ve vazbě. Podle policistů by za útokem mohla stát frustrace z rozchodu, útočník i oběť totiž spolu několik měsíců chodili.
ilustrační foto
ilustrační foto

reklama

Incident se stal ve středu odpoledne. Dívka podle deníku Bild náhodou potkala svého bývalého přítele původem z Afghánistánu, se kterým se měla na začátku prosince rozejít. Ten ji sledoval až do drogerie, kde ji několikrát bodnul kuchyňským nožem, uvedli vyšetřovatelé na tiskové konferenci. Děvče svým zraněním v nemocnici podlehlo.

Útočníka pak do příjezdu policie zadrželi zákazníci obchodu. Podle šéfa vyšetřovacího týmu nekladl žádný odpor a působil zcela apaticky. S policisty zatím pachatel nekomunikuje. Ti se domnívají, že by za útokem mohl stát právě nedávný rozchod. Afghánec, který do Německa přišel v roce 2016 jako mladistvý uprchlík bez doprovodu, totiž podle policejního viceprezidenta Eberharda Webera na sociálních sítích vyhrožoval, že si na svoji expřítelkyni „počíhá“.

Policisté mu doručili předvolání v den činu

Právě kvůli výhrůžkám si rodiče oběti stěžovali u policie už před dvěma týdny. Policisté sice mladíkovi poslali několikrát předvolání, ten ale nereagoval. Ve středu dopoledne, tedy jen několik hodin před činem, mu policisté předvolání doručili dokonce osobně.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!