Afghánský migrant, který ubodal dvacetiletého muže k smrti, jednal podle soudu v sebeobraně. Rozhodovat bude nejvyšší soud

Osmnáctiletý afghánský migrant, který v Německu ubodal dvacetiletého pomocného pracovníka, může mít nárok na náhradu škody za dobu strávenou ve vězení. Soud totiž Afghánce osvobodil s tím, že jednal v sebeobraně, uvedl server Daily Mail. Obžaloba se proti rozsudku odvolala.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Afghánec Seyed M. byl dříve obviněn z vraždy dvacetiletého Joseho M, který zemřel v parku ve městě Ochtrup na severovýchodě Německa. Afghánský migrant bodnul oběť šestkrát nožem, z toho jednou do srdce. Stalo se tak poté, co ho Jose M. konfrontoval s tím, že je Seyed M. údajně posedlý jeho přítelkyní – kterou měl „stalkovat“ (sledovat) navzdory tomu, že si to nepřála. 

 

Čin proveden v rámci sebeobrany

Minulý týden však soud ve městě Münster Seyeda M. osvobodil poté, co soudce uvedl, že čin byl proveden v rámci sebeobrany. Soudce uvedl, že vzhledem k tomu, že byl zavražděný vyšší než obžalovaný, chodil na lekce boxu a udeřil Seyeda jako první, obžalovaný mohl uplatnit sebeobranu.

Mluvčí soudního dvora potvrdil, že jak veřejný žalobce, tak příbuzní oběti podali odvolání. Případem se nyní bude zabývat spolkový soudní dvůr v jihoněmeckém Karlsruhe. Nejvyšší soud přezkoumá důkazy a rozhodne, zda rozhodnutí münsterského soudu bylo správné, nebo ne. Pokud však spolkový soudní dvůr odvolání zamítne, bude moci Seyed M. požadovat odškodnění za dobu strávenou ve vazbě od 21. května do 21. prosince.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!