Afghánský migrant odsouzený za pobodání nezletilé byl nalezen v cele mrtev

Afghánský migrant usvědčený z vraždy patnáctileté německé dívky byl nalezen ve své cele mrtvý. Abdul Mobin D. byl v loňském roce odsouzen k 8,5 letům vězení za ubodání své přítelkyně, informoval server Daily Mail.
Oběť Mia V. a vrah Abdul Mobin D.
Oběť Mia V. a vrah Abdul Mobin D.
Reprofoto: Daily Mail

reklama

Němečtí prokurátoři uvedli, že ve vězení pro mladistvé v Schirfferstadtu byla nalezena mladíkova mrtvola. Ve vyjádření uvedli, že vězeňští zaměstnanci u odsouzeného nezaznamenali žádné známky sebevražedných tendencí, nicméně podle některých zpráv byl nalezen oběšen.

Zločin ze žárlivosti

Abdul Mobin D v minulém roce přiznal u soudního líčení, že ubodal svou patnáctiletou přítelkyni Miu V. v drogerii ve městě Kandel 27. prosince 2017. Tehdy byl vrah přemožen kolemjdoucími, kteří ho zadrželi do příjezdu policistů.

Prokurátoři se domnívali, že Abdul Mobin D., který prohlašoval, že pochází z Afghánistánu, jednal v žárlivosti poté, co se s ním přítelkyně po několikaměsíčním vztahu rozešla. Po ukončení vztahu s obětí měl Abdul svou expřítelkyni pronásledovat a vyhrožovat jí.

Migranti na lodi Ocean Viking

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Řízená migrační invaze z Afriky pokračuje. Nepokrytě. Německo, Francie a Itálie se dohodly na „dočasném systému“. V Itálii přistáli další „inženýři“

Pochybnosti o původu i věku

Kromě národnosti panovaly pochybnosti i ohledně jeho věku, jelikož sám v době zločinu tvrdil, že mu je patnáct let. Znalec tehdy jeho věk odhadl mezi 17. a 20. rokem. Nicméně vzhledem k nejistotě v tomto ohledu byl proces veden za zavřenými dveřmi podle právních pravidel pro nezletilé.

Otec oběti David V. dříve uvedl, že Abdula zpočátku přijali „jako syna“, protože jinak nikoho neměl. Dodal však, že o jeho skutečném věku vždy pochyboval. „Ani ve snu mu není patnáct let. Doufáme, že skrze proceduru (test věku) se dozvíme jeho skutečný věk,“ uvedl David V.

Azyl nezískal, deportován nebyl

Němečtí lékaři však navzdory pochybnostem o jeho věku odmítali požadavky na lékařský test pro určení věku mladého migranta s odůvodněním, že je to neetické.

Abdul Mobin D. měl přijet do Německa v dubnu 2016 jako uprchlík bez doprovodu, který úřadům tvrdil, že je mu patnáct let. Ačkoliv byla jeho žádost o azyl v únoru 2017 odmítnuta, nebyl okamžitě deportován.

reklama

reklama