Afričtí rodiče se v Londýně kvůli nárůstu vražd bojí o život svých dětí. Posílají je zpět do Afriky

Stovky rodičů ve Velké Británii posílají své dospívající potomky zpátky do východní Afriky, aby je uchránili před „epidemií pobodání“. Jenom v Londýně letos pachatelé ubodali už 51 lidí, uvedl server Daily Mail. V celé Británii pak bylo letos zaznamenáno už sto vražd.
Starostka jednoho z londýnských obvodů Rakhia Ismail
Starostka jednoho z londýnských obvodů Rakhia Ismail
@Kaasim_Ali / Twitter

reklama

Podle britského deníku i sami teenageři uvádějí, že se v „domovské“ zemi cítí bezpečněji, a to navzdory tomu, že britské ministerstvo zahraničí i Commonwealth varují například před cestováním do Somálska nebo před hrozbou terorismu napříč Keňou. Právě Somálsko loni ministerstvo zahraničí označilo za třináctou nejnebezpečnější zemí světa kvůli riziku terorismu.

Dvě z pěti somálských rodin posílají potomky zpět do Afriky

Navzdory tomu dvě z pěti somálských rodin usídlených v Londýně posílají své potomky zpět domů, aby se vyhnuli potenciálnímu pobodání, které se napříč hlavním městem Velké Británie čím dál více rozmáhá.

Ahmed Hassan atentátník z londýnského metra foto youtube

Británie řeší případ „nevěsty ISIS“. Lze převychovat náboženské fanatiky?

Rakhia Ismail, starostka londýnského obvodu Islington a matka čtyř dětí, která do Londýna přišla jako somálský uprchlík, uvedla, že rodiče činí tato drastická rozhodnutí protože věří, že svým dětem zachrání život.

Denně zemřou v ulicích Británie dva lidé

Doposud bylo v letošním roce ve Velké Británii ubodáno sto lidí a podle BBC mělo osm procent z nich somálský původ. Podle nejnovějších statistik kriminality každý den zemřou v ulicích ostrovní země dva lidé, což je nejvyšší číslo za poslední desetiletí. Jen tento měsíc Londýn zaznamenal už osm vražd.

V minulém roce podle informací Daily Mail vzrostl počet vražd o šest procent na 732, počet loupeží o jedenáct procent na 82 566, trestných činů zahrnujících nůž nebo ostrý předmět o šest procent, počet všech násilných trestných činů o devatenáct procent na 1,6 milionu a všech policií zaznamenaných trestných činů (kromě počítačových podvodů a zneužívání) o sedm procent na 5,5 milionu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!