Agresivní jedinci znepříjemňují výkon některých povolání. V některých případech jde i o zdraví

Řídit autobus nebo pracovat ve zdravotnictví může být poměrně rizikovým povoláním. Důkazem budiž nedávné případy z Kroměříže a Ústí nad Labem. Právě v Ústí odmítnutí cestující zmlátili řidiče. Ten skončil v péči lékařů. V kroměřížské nemocnici se zase popraly dvě desítky lidí.
29.7. 2018 VELKÉ ZPRÁVY:  NĚKTERÁ POVOLÁNÍ MOHOU BÝT ZDRAVÍ NEBEZPEČNÁ
29.7. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: NĚKTERÁ POVOLÁNÍ MOHOU BÝT ZDRAVÍ NEBEZPEČNÁ

reklama

Incident se odehrál na autobusové zastávce v Ústí nad Labem. Vše začalo sporem o přepravu kočárků. Cestující chtěli do autobusu nastoupit se třemi kočárky. To ale řidič odmítl. Ve vozech totiž pro ně není dost místa. „Přepravní řád na autobusových a trolejbusových linkách dopravního podniku umožňuje přepravovat pouze jeden kočárek,“ potvrdil vedoucí autobusového provozu Jaroslav Charouzek.

To cestující rozzuřilo a pustili se do řidiče. Podle vedoucího dopravní společnosti ho napadli nejprve slovně a následně i fyzicky. Dostal asi tři rány pěstí přímo do obličeje. Ošetřit ho museli zdravotníci a teď je v pracovní neschopnosti. Policie zatím incident vyšetřuje jako přestupek. Má jednoho podezřelého, vyslýchá svědky a zjišťuje další podrobnosti. Z přestupku se tak může stát i trestný čin.

V nemocnici zasahovala policie kvůli hromadné bitce

Jen krůček od napadení byli tento týden i lékaři a sestry kroměřížské nemocnice. Když se tam strhla hromadná bitka asi 20 lidí. Incident odstartoval v nemocničním bufetu. Podle očitých svědků dvě skupinky znepřátelených lidí na sebe nejprve útočily slovně. Následně začaly vzduchem létat židle i stoly. Bitka se pak přesunula do čekárny ambulance, kde se pohybovali pacienti i lékaři.

„Naštěstí v tomto případě nebyl ohrožen ani pacient, ani žádný ze zdravotníků. Musela ovšem zasahovat policie,“ uvedl pro Velké zprávy mluvčí kroměřížské nemocnice Egon Havrlant. Po hromadné bitce v nemocnici policie zajistila šest lidí.

Že podobné incidenty nejsou ničím výjimečným, potvrdila také jedna ze zdravotních sester. Řešit vypjaté situace přitom není pro personál nemocnic vůbec jednoduché. „Setkáváme se i s agresivními pacienty. Ale nemůžeme jim to oplatit stejnou mincí. Musíme jaksi psychologicky,“ svěřila se zdravotní sestra.
 

reklama

reklama