Airbnb po halloweenském masakru zakáže pronájmy domů na mejdany

Výkonný ředitel společnosti Airbnb, která se zaměřuje na zprostředkování ubytování, uvedl, že v důsledku krvavé střelby na halloweenské párty v Kalifornii v domě pronajatém skrze jejich firmu podnikají kroky proti neoprávněným mejdanům. Uvedla to agentura AP.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
@CTVNews/Twitter

reklama

Brian Chesky v sérii příspěvků na sociální sítí Twitter uvedl, že Airbnb rozšiřuje individuální prověřování vysoce rizikových rezervací a bude vylučovat hosty, kteří nedodržují zásady společnosti zakazující mejdany v pronajatých domech skrze Airbnb. Dodal také, že společnost vytváří „tým rychlého nasazení pro případy stížností z důvodu neoprávněných mejdanů“.

Návaznost na střelbu na párty před několika dny

„Musíme to dělat lépe, a budeme. Tohle je neakceptovatelné,“ uvedl Chesky.

Masakr na halloweenské párty                 ZDROJ: CNN

VIDEO: Masakr na halloweenské párty

Opatření přichází v souvislosti se čtvrteční střelbou na halloweenské párty v Kalifornii, při níž zemřelo pět hostů. Na tuto akci si žena pronajala čtyřpokojový dům přes Airbnb a navzdory upozornění podezřívavého pronajímatele na zákaz mejdanů v něm uspořádala párty. Pronajímatel po upozornění sousedů zavolal na místo proti této nedovolené akci policii, ale než ta stihla dojet, strhla se na místě střelba.

Na večírku, který měl být údajně promován i na sociálních sítích, bylo kolem stovky hostů a kromě pěti zastřelených jich byla ještě řada zraněna střelcem či v důsledku paniky, která následovala.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!