Airbnb ruší soutěž o přenocování na Velké čínské zdi, ohlasy byly rozporuplné

Společnost Airbnb zrušila soutěž, jejíž výherce měl mít možnost přespat na Velké čínské zdi. Avizovaná výhra totiž vyvolala nejen na sociálních sítích smíšené reakce a obavy, že by mohla přispět k poškození historické stavby. Čínské úřady podle BBC navíc údajně o této akci nebyly informovány.
Ilustrační foto: Velká čínská zeď
Ilustrační foto: Velká čínská zeď
Pixabay

reklama

Úkolem pro soutěžící bylo napsat esej o pěti stech slovech o překonávání kulturních hranic. Na sociálních sítích soutěž vyvolala rozporuplné reakce a podle čínských médií Airbnb k této akci nikdy nedostalo povolení od lokálních úřadů. Čínské sdělovací prostředky rovněž uvedly, že kulturní komise příslušné pekingské oblasti, která na daný úsek zdi dohlíží, nebyla o této události ani informována.

Společnost Airbnb reagovala tak, že „odezvu hluboce respektuje“ a tedy se rozhodla v této akci nepokračovat. V dnešním prohlášení ještě upřesnila, že ačkoliv existovala dohoda, která byla základem pro oznámení této akce, tak byla aktuálně zřejmě kvůli ohlasům zrušena.

Velká čínská zeď, Velký korálový útes nebo hrad Draculy

Výherce měl získat exkluzivní šanci přespat v jedné z polorozpadlých strážních věží na Velké čínské zdi poblíž Pekingu, která je součástí Unesco. Šťastlivec by měl připravenou běžnou postel, ale musel by si vystačit s „s pokojem“ bez oken a střechy. Výhra by zahrnovala rovněž krátkou túru, večeři s několika chody a tradiční čínskou zábavu.

Airbnb soutěž představila jako ukázku „podpory udržitelného turismu do Číny se zaměřením na úsilí o zachování dědictví Velké čínské zdi“. Lidé, kteří se do soutěže zapojili, bude Airbnb kontaktovat a nabídne jim jiné možnosti jak budou moci úžasnou Čínu poznat.

Noc na Velké čínské zdi byla zatím posledním případem, kdy Airbnb nabízela jedinečná místa prostřednictvím soutěže. Předchozími byly například noc na Velkém korálovém útesu ve výzkumné ponorce z Blue Planet II, nebo hrad spojený s hrabětem Drákulou v Rumunsku.

reklama

reklama