Akční hrdina Steven Seagal se stal ruským vyslancem pro rusko-americké vztahy

Ruské ministerstvo zahraničí v sobotu uvedlo, že herec z akčních filmů Steven Seagal se stal jeho zvláštním velvyslancem pro rusko-americké humanitární vztahy. Jeho úkolem bude prohlubování vztahů v oblasti kultury, umění a mládeže mezi těmito dvěma zeměmi.
Steven Seagal.
Steven Seagal.
Steven Seagal / Facebook

reklama

Steven Seagal, známý herec z akčních filmů narozený v americkém Michiganu, má od roku 2016 rovněž ruské občanství. Ruské ministerstvo zahraničí jeho novou roli přirovnalo k úloze velvyslance dobré vůle při OSN. Steven Seagal přitom za svou „funkci“ nebude pobírat žádný plat.

„Jsem hluboce poctěn, že jsem byl jmenován zvláštním zástupcem ruského ministerstva zahraničí pro rusko-americké humanitární vztahy. Doufám, že budeme usilovat o mír, harmonii a pozitivní výsledky ve světě. Beru tuto poctu velmi vážně,“ uvedl Steven Seagal na svém Twitteru.

Steven Seagal
Autor: Steven Seagal / Twitter Steven Seagal

Neoficiálně se snažil zlepšovat rusko-americké vztahy již dříve

„Vždycky jsem měl silnou touhu dělat všechno, co mohu, abych pomohl zlepšit rusko-americké vztahy,“ citovala Seagala podle agentury Reuters ruská televize RT. „Neúnavně jsem tímto směrem pracoval po mnoho let neoficiálně a nyní jsem velmi vděčný za příležitost dělat to samé oficiálně.

Šestašedesátiletý herec zažil největší úspěchy v devadesátých letech poté, co se po patnácti letech vrátil z Japonska. V Asii se Seagal nejprve učil bojová umění a posléze si tam založil školu aikida. Český divák si ho může pamatovat jako představitele hlavních rolí například z filmů Nico, Těžko ho zabít, Muž s cejchem smrti, Aljaška v plamenech nebo Přepadení v Pacifiku.

reklama

reklama