Američan byl za spálení duhové vlajky odsouzen na 16 let vězení

Muž z americké Lowy byl shledán vinným z krádeže duhové LGBTQ vlajky z tamního kostela a jejího spálení na více než patnáct let vězení. Soud jej odsoudil za trestné činy zločinu z nenávisti, obtěžování třetího stupně a bezohledné použití ohně. Informovala o tom zahraniční média.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Třicetiletý Adolfo Martinez se podle serveru The Washington Times policii sám v červnu přiznal, že ukradl duhovou vlajku visící před kostelem Sjednocené církve Kristovy ve městě Ames. Poté vlajku zapálil pomocí podpalovací tekutiny zhruba o dva bloky dále před strip klubem Dangerous Curves Gentleman’s Club.

Martinez označil svůj čin za dílo boží a požehnání

Martinez byl odsouzen na patnáct let vězení za zločin z nenávisti a žhářství, další rok dostal za bezohledné/nezodpovědné použití ohně nebo výbušnin a třicet dní si vykoledoval za obtěžování. Výkon trestu proběhne postupně jeden po druhém. Porota odsoudila Martineze v listopadu, zadržen byl v červnu.

Samolepka zóny bez LGBT

V EU se bude hlasovat o rezoluci proti diskriminaci LGBT. Polsko má odsoudit „zóny bez LGBT“

Podle britského serveru Metro měl Adolfo během červnového rozhovoru pro televizní stanici KCCI tvrdit, že jeho nenávist byla božím dílem. „Bylo mi ctí to udělat. Je to požehnání od pána,“ uvedl a na dotaz, zda konkrétně mířil na lidi kvůli jejich homosexualitě, dodal: „Ano, ano, ano. Přesně. Spálil jsem jejich pýchu, prosté a jednoduché… Jsem vinen podle obvinění.“

Prokurátorka Jessica Reynoldsová uvedla, že Martinez byl obviněn ze zločinu z nenávisti, protože jeho čin byl motivován sexuální orientací ostatních. Podle Eileen Gebbie, která zastává pozici pastora v dotčeném kostele, byl pachatelův trestný čin nesen bigotností a nenávistí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!